HomePiłka nożnaDobry początek Roberta Lewandowskiego. Polak w jedenastce kolejki

Robert Lewandowski zaliczył świetne wejście w nowy sezon La Ligi. Polski napastnik znalazł się w jedenastce kolejki dziennika “Mundo Deportivo”.

Robert Lewandowski

Magara Press SL / Alamy

Zwycięstwo FC Barcelony

FC Barcelona zaczęła nowy sezon od ważnego zwycięstwa. Blaugrana pokonała 2:1 Valencię, choć to Nietoperze jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Bohaterem Dumy Katalonii został jednak Robert Lewandowski, który poprowadził zespół do triumfu.

Polak zdobył obie bramki dla Barcy. Pod koniec pierwszej połowy zamienił na gola podanie Lamine’a Yamala, a tuż po wznowieniu gry po przerwie wykorzystał rzut karny. Żaden inny zawodnik w pierwszej kolejce La Ligi nie zdobył dwóch bramek. Oznacza to, że Lewandowski jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców.

Robert Lewandowski w jedenastce kolejki “Mundo Deportivo”

Wyczyn 35-letniego napastnika docenili hiszpańscy dziennikarze. Dziennik “Mundo Deportivo” umieścił go w swojej “idealnej jedenastce” pierwszej kolejki.

Napastnik FC Barcelony strzelił dwa gole, które zapewniły Blaugranie ważne zwycięstwo – napisała dziennikarka Anna Cordovilla.

Lewandowski uzupełnia jedenastkę, w której znaleźli się też Jasper Cillessen, Marcos Llorente, Marc Bartra, Sergio Gonzalez, Johan Mojica, Bryan Gil, Alex Kral, Raul Moro, Sergio Camello oraz Iago Aspas.

W następnej kolejce FC Barcelona zmierzy się z baskijskim Athletikiem. Mecz w sobotę 24 sierpnia.

Nachodzi przełom w świecie freak fightów! FAME MMA pozbywa się konkurencji
Czegoś takiego jeszcze nie było! Czeskie freaki zszokowały świat [WIDEO]
Zawodowy strażak zawalczy na gali FAME: The Freak. Ważny apel dotyczący powodzi!