HomePiłka nożna“Zbawiciel Lewandowski”. Hiszpańskie media rozpływają się nad jego występem

“Zbawiciel Lewandowski”. Hiszpańskie media rozpływają się nad jego występem

Źródło: Sport/MARCA/Mundo Deportivo

“Zbawiciel Lewandowski. W drugiej połowie zdobył dwa gole głową i dołożył wisienkę na torcie uderzeniem z wolnego” – czytamy na łamach hiszpańskiego Sportu. 35-letni napastnik poprowadził Barcelonę do zwycięstwa nad Valencią (4:2) i dzięki hat trickowi włączył się do rywalizacji o “Trofeo Pichichi”.

Robert Lewandowski

Odrodzenie Lewandowskiego

Robert Lewandowski po słabszej dyspozycji w rewanżowym spotkaniu Ligi Mistrzów z PSG oraz przegranym El Clasico znów dał o sobie znać w meczu z Valencią rozegranym na Estadio Olympico w ramach 33. kolejki LaLiga. Kibicom najbardziej przypadł do gustu fenomenalnie wykonany rzut w wolny w doliczonym czasie gry. Tym samym “Lewy” goni lidera klasyfikacji strzelców – Artema Dowbyka. Na ten moment Polak traci do Ukraińca trzy trafienia.

Lewandowski gloryfikowany przez hiszpańską prasę

Występ Lewandowskiego nie umknął uwadze hiszpańskich mediów, które ochoczo wychwalają byłego zawodnika Bayernu Monachium. – Zbawiciel Lewandowski. W drugiej połowie zdobył dwa gole głową i dołożył wisienkę na torcie uderzeniem z wolnego – czytamy na łamach Sportu. – Lewandowski, uwolniony. “Duma Katalonii” przegrywała, ale Polak zapewnił trzy punkt – napisała MARCA. Dziennikarze madryckiej gazety wystawili napastnikowi najwyższą notę na boisku. – Lewandowski ratuje Barcę w meczu z dziesięcioosobową Valencią dzięki spektakularnemu hat-trickowi w drugiej połowie spotkania – dodaje Mundo Deportivo.

Samiec-Talar: Zrobiliśmy już dużo, ale nie wszystko
Marcin Matysiak: Zagraliśmy dwie różne połowy
Piłkarz przymierzany do reprezentacji Polski dostał powołanie do młodzieżowej kadry innego kraju
Ależ comeback Juventusu – z 0:3 do 3:3 z Bologną! Cudowny gol Milika [WIDEO]
Mohamed Salah wygadał się na temat swojej przyszłości. Wymowny wpis Egipcjanina
Wielki mecz Ewy Pajor. Hat-trick i tytuł królowej strzelczyń na pożegnanie z Wolfsburgiem
Nowe szczegóły w sprawie przyszłości Modricia. Chorwat zostanie w Madrycie?
Oficjalnie: Hellas Werona zostaje w Serie A. Polacy pomogli w kluczowym meczu
Sancho może zostać w Borussii, ale… musi spełnić jeden warunek!
Minimalna wygrana Zagłębia na koniec kolejki. Kolejny gol Kurminowskiego [WIDEO]