HomePiłka nożnaLewandowski docenia pracę Probierza w reprezentacji. “Od razu coś poczułem”

Lewandowski docenia pracę Probierza w reprezentacji. “Od razu coś poczułem”

Źródło: Łączy Nas Piłka

Aktualizacja:

Robert Lewandowski podzielił się swoim zdaniem na temat atmosfery i zmian, jakie do reprezentacji Polski wprowadził Michał Probierz. W wywiadzie opublikowanym na kanale “Łączy Nas Piłka” kapitan kadry wskazał, które aspekty poprawiły się w największym stopniu.

Probierz i Lewandowski

Sipa US / Alamy

Lewandowski chwali atmosferę w kadrze

Od momentu objęcia reprezentacji Polski przez Michała Probierza, atmosfera w kadrze ulegał wyraźnej poprawie. Dostrzegają to sami piłkarze, w tym właśnie Robert Lewandowski, który pochwalił za tę poprawę selekcjonera.

Jak przyjechałem na listopadowe zgrupowanie, to od razu poczułem coś. Nie chciałem wcześniej nic mówić, analizować, bo może coś się wydawać, a w praktyce może wyglądać to inaczej. Ja jednak to poczułem, czegoś takiego nie da się oszukać, wykreować sztucznie. Z każdym dniem obserwowałem, patrzyłem, wyciągałem wnioski. Widziałem, że to kierunek, w którym każdy z nas chce podążać – powiedział w rozmowie opublikowanej na kanale “Łączy Nas Piłka”.

Lewandowski docenia podejście Probierza

Mając doświadczenie ze współpracy z topowymi trenerami, takimi jak Jurgen Klopp, Carlo Ancelotti czy Pep Guardiola, Lewandowski postrzega niektóre aspekty nieco inaczej. Pod tym kątem również docenił to, co do reprezentacji wniósł Michał Probierz.

Na dłuższą metę piłkarz wyczuje trenera, czy mówi prawdę czy trochę co innego myśli, co innego mówi, a co innego jeszcze robi. Nawet jeśli to są ciężkie decyzje, to zawsze lepiej mówić prawdę, że słabo zagrałeś, nie zagrasz… Piłkarz na końcu to zaakceptuje. Oczywiście, może być zły, ale doceni trenera, który mówi prawdę. Jeśli jesteś fair, to zawodnik to czuje, a jeśli szkoleniowiec nie do końca powie prawdę, to na dłuższą metę nie będziesz miał zaufania piłkarza – powiedział.

Reprezentacja Polski niebawem rozpocznie przygotowania do pierwszych czerwcowych meczów, które będą sprawdzianami przed startem Euro 2024. 7 czerwca biało-czerwoni zmierzą się z Ukrainą, a 10 czerwca z Turcją.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

W Niemczech taniej niż na Narodowym? Sprawdziliśmy ceny w strefie kibica podczas Euro 2024!
Borek podsumowuje mecz Niemców. “Ci dwaj młodzi ludzie wyglądali jak kosmici”
Kluczowy piłkarz spadkowicza zostaje na dłużej. Pomoże w powrocie do Ekstraklasy?
Pobity rekord przez Niemców. Dokonali historii
Mistrzowskiej drużyny już nie ma. Nowa twarz Włochów. Oni wciąż wierzą!
Julian Nagelsmann zabrał głos po triumfie Niemców: Myślę, że Szkoci mogli być pod wrażeniem
Ekspert zaskoczony formą Niemców. “Nie sądziłem, że mogą zagrać tak dobrze”
Kroos znowu był wielki. Koncert dał też Musiala [OCENY]
Euro 2024: “Musiala i Wirtz jak zaczarowani”. Niemcy zachwyceni zdeklasowaniem Szkocji
Florian Wirtz bohaterem Niemców. W meczu ze Szkocją potwierdził swój geniusz