HomePiłka nożnaGuardiola łapał się za głowę. Wielki dzień Lewandowskiego

Guardiola łapał się za głowę. Wielki dzień Lewandowskiego

Źródło: Bundesliga

W niedzielę 22.09.2024 roku minęło dokładnie 9 lat, od wielkiego wyczynu Roberta Lewandowskiego. Polak strzelił 5 goli w 9 minut w starciu z Wolfsburgiem

Pep Guardiola i Lewandowski

screen / Bundesliga / Associated Press / Alamy

Historyczny dzień w życiu Lewandowskiego

Robert Lewandowski przyzwyczaił kibiców na całym świecie do strzelania ogromnej liczby bramek w każdym sezonie. Polak był wielokrotnie królem strzelców. Swoją najlepszą formę w życiu osiągnął w barwach Bayernu Monachium. W klubie z Bawarii zdobył łącznie 344 gole. Kibice szczególne pamiętają pięć z nich, które zdobył po wejściu z ławki rezerwowych w meczu z Wolfsburgiem

Lewandowski pojawił się na boisku w 46. minucie spotkania. Bayern przegrywał do 51 minuty 0-1. Nagle Polak wypatrzył swoją okazję i świetnie odnalazł się w polu karnym rywala, po czym umieścił piłkę w siatce. Kolejne sekundy mijały, a kapitan reprezentacji Polski się nie zatrzymywał. Bayern nacierał z kolejnymi atakami. Lewandowski był tym, który finalizował każdy z nich i ostatecznie zapewnił Bawarczykom pięć goli w niespełna dziewięć minut. W niedzielę mija dziewięć lat od tamtego wydarzenia.