HomePiłka nożnaSłabe noty Lewandowskiego za mecz z Gironą. “Był nieprecyzyjny”

Słabe noty Lewandowskiego za mecz z Gironą. “Był nieprecyzyjny”

Źródło: Sport, Mundo

Robert Lewandowski nie okrasił swojego 100. występu w barwach FC Barcelony golem. Kapitan reprezentacji Polski nie został zbyt dobrze oceniony za wygrane 4:1 spotkanie z Gironą, choć przy jednym z trafień Lamine Yamala zaliczył asystę.

Lewandowski z asystą w meczu z Gironą

Niedzielne starcie na Estadio Montilivi było dla kapitana reprezentacji Polski wyjątkowe, ponieważ był to jego 100. mecz w koszulce FC Barcelony. Lewandowski rzecz jasna znalazł się w wyjściowym składzie, a na boisku pozostał do 69. minuty, kiedy to zmienił go Ferran Torres.

Polak zanotował asystę przy drugim trafieniu Lamine Yamala, który był bohaterem Barcy w tym meczu. Lewandowski nie dołożył kolejnego gola do swojego dorobku – po przerwie dwie kolejne bramki dla gości strzelili Dani Olmo i Pedri.

Media krytycznie o Lewandowskim

Hiszpańskie media niespecjalnie doceniły występ Lewandowskiego. Kataloński dziennik “Sport” napisał, że był “nieprecyzyjny i nie wykorzystał dwóch dogodnych sytuacji“. Dziennikarze zwrócili jednak uwagę, że “zawsze stanowi zagrożenie w polu karnym“. Przy jego nazwisku pojawiła się ocena 6.

“Mundo Deportivo” z kolei w pomeczowej relacji napisało, że Polak “zawiódł, jeśli chodzi o celność“. Zwrócono także uwagę na dwie zmarnowane okazje, których “wykorzystanie powinno być dla napastnika takiej klasy dość łatwe“.

Serwis WhoScored.com ocenił występ Polaka ma 7,3. To najniższa nota spośród ofensywnych piłkarzy FC Barcelony w tym spotkaniu.