HomePiłka nożnaRobert Lewandowski i… długo nic. Oto ranking najpopularniejszych polskich piłkarzy!

Robert Lewandowski i… długo nic. Oto ranking najpopularniejszych polskich piłkarzy!

Źródło: X/IMMonitoring

Aktualizacja:

Instytut Monitorowania Mediów opublikował specjalny raport dotyczący medialnej popularności poszczególnych reprezentantów Polski na EURO 2024. Wnioski mogą nieco zaskakiwać!

Reprezentacja Polski

PressFocus

Na mistrzostwach Europy Polacy zyskali popularność

Czerwiec był miesiącem, w którym o reprezentacji Polski pisało się wyjątkowo dużo. Przed rozpoczęciem mistrzostw Europy zespół Michała Probierza zagrał dwa mecze towarzyskie. Z kolei udział Biało-czerwonych na turnieju w Niemczech skończył się po trzech spotkaniach. Wydarzeniom, które działy się wokół reprezentantów Polski przyglądał się Instytut Monitorowania Mediów. Polscy piłkarze zostali sklasyfikowani według liczby wzmianek w prasie i w wybranych portalach internetowych.

Pierwsze miejsce w rankingu zajął Robert Lewandowski, co nie powinno nikogo dziwić. O napastniku wspomniano aż 6436 razy, co może być spowodowane tym, że kapitan reprezentacji Polski nabawił się urazu, który wykluczył go z meczu z Holandią. “Oczko” niżej znalazł się Wojciech Szczęsny (2547 wzmianek) i Piotr Zieliński (1880). Zaraz za tą trójką uplasował się Kacper Urbański, który był jednym z najpewniejszych punktów polskiej kadry podczas turnieju. 19-latek awansował w zestawieniu o 19 miejsc. Na ustach wszystkich był też Adam Buksa, a więc strzelec gola w meczu z Holandią, i Paweł Dawidowicz, którego błędy przesądziły o porażce z Austrią.

Najlepszą dziesiątkę rankingu uzupełnia Nicola Zalewski, Łukasz Kiwior, Jakub Kiwior i Jakub Moder. Wszyscy z wymienionych piłkarzy zaliczyli wzrost popularności w stosunku do maja. Teraz polskich piłkarzy czeka długa przerwa od reprezentacji. Do zmagań z “orzełkiem” na piersi wrócą dopiero we wrześniu. Zespół Michała Probierza zagra swój pierwszy mecz po mistrzostwach Europy 5 września o godzinie 20:45. W spotkaniu grupy A Ligi Narodów Polska zmierzy się ze Szkocją.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Wielki problemy FAME MMA?! Zamieszanie na karcie walk na Stadion Narodowy!
Wszystkie karty odkryte. Znamy wszystkie zestawienia FAME 22: Ultimate!
Znamy skład turnieju w klatce rzymskiej! Ośmiu zawodników w stawce
Czegoś takiego Santiago Bernabeu jeszcze nie widziało! Celebrował wygraną… koszulką Messiego [WIDEO]
Walka Adamek – “Diablo” Włodarczyk dojdzie do skutku? Jest jeden warunek
Tomasz Adamek stanowczo o freak fightach. “Byłbym głupi, gdybym tego nie wziął”
Włodarczyk o pashyBicepsie: To dojrzały i świadomy człowiek, nie idiota
Co skłoniło “Diablo” Włodarczyka do FAME MMA? “Pieniądze na pewno były argumentem”
“Ferrari” z hitową walką na Narodowym. Tego rywala chciał
Kasjo stanowczo o walce ze Szpilką: Ja nie odmówiłem