HomePiłka nożnaWalia rywalem reprezentacji Polski w finale baraży!

Walia rywalem reprezentacji Polski w finale baraży!

Źródło: własne

Reprezentacja Walii odniosła zwycięstwo z Finlandią 4:1 (2:1) w półfinale baraży w ścieżce A. Piłkarze Roberta Page’a we wtorkowym meczu finałowym zmierzą się z Polską.

Piłkarze Walii

IMAGO / Nick Potts

Walia rozbiła Finlandię

Polscy kibice w czwartkowy wieczór z ciekawością zerkali na wydarzenia na stadionie w Cardiff, na którym miał wyłonić się rywal Biało-czerwonych w finale baraży. Walia miała za sobą kiepskie eliminacje Euro 2024. Drużyna Roberta Page’a dała się wyprzedzić Turcji i Chorwacji. Natomiast zespół Markku Kanervy miał za sobą ciekawy bój w grupie H i dzięki dwóm zwycięstwom na koniec eliminacji, udało się im zająć trzecią lokatę, za Danią i Słowenią.

Już w trzeciej minucie atak gospodarzy zakończył się trafieniem. David Brooks świetnie wykończył akcję, a dobijał uderzenie Harry’ego Wilsona. W 38. minucie rezultat podwyższył Neco Williams, który znakomicie trafił bezpośrednio z rzutu wolnego. Kontaktową bramkę dla gości w 45. minucie zdobył Teemu Pukki i tym samym Finowie poprawili swoją sytuację przed zmianą stron.

Walijczycy mocno zaatakowali na samym początku drugiej połowy. Tym razem to David Brooks zagrał do Brennana Johnsona, a ten pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Wynik w 86. minucie ustalił Daniel James, który zachował zimną krew w sytuacji sam na sam z bramkarzem Finów. Triumf Walijczyków oznacza, że zagrają z reprezentacją Polski we wtorek w Cardiff. Ten mecz zadecyduje o awansie na Euro 2024.

Walia – Finlandia 4:1 (2:1)
David Brooks 3′, Neco Williams 38′, Brennan Johnson 47′, Daniel James 86′ – Teemu Pukki 45′