HomePiłka nożnaBezbramkowy remis Belgów. Ukraina żegna się z turniejem

Bezbramkowy remis Belgów. Ukraina żegna się z turniejem

Źródło: TVP Sport

W ostatnim meczu grupowym Ukraina zremisowała z Belgią 0:0. Tym samym podopieczni Serhija Rebrowa pożegnali się z Euro 2024.

Eibner-Pressefoto / Alamy Stock Photo

Wszyscy nieskuteczni

W pierwszej połowie grę prowadzili Belgowie. Czerwone Diabły utrzymywały się przy piłce, kreowały sytuacje, ale nie były one na tyle dobre, aby zagrozić na poważnie ukraińskiemu bramkarzowi. Próbował Romelu Lukaku, lecz starania napastnika były zbyt słabe.

Gra Belgów nie była imponująca. Wydawało się, że nie mają pomysłu na to, jak wykorzystać posiadanie piłki. Umiejętnie bronili się za to Ukraińcy. Podopieczni Serhija Rebrowa wiedzieli, jak powstrzymać belgijskich napastników. Sami jednak musieli postarać się o zwycięstwo, gdyż jeden punkt mógł nie wystarczyć do wyjścia z grupy. I ostatecznie nie wystarczył.

Swoje szanse mieli m.in. Roman Jaremczuk czy Heorhij Sudakow. Jedynie postraszyli jednak Koena Casteelsa zamiast na poważnie sprawdzić umiejętności golkipera Czerwonych Diabłów.

Chęci były, goli brak

Mecz otworzył się w drugiej połowie. Każda z drużyn wiedziała, że musi ruszyć do ataku, jeżeli nie chce zależeć od spotkania Słowacji z Rumunią.

Dobrze wyglądała współpraca Lukaku z Yannickiem Carrasco. Z drugiej strony próbował Artem Dowbyk. Ukraińcy w końcówce wykazywali duże zaangażowanie, byli aktywni, mogli się nawet bardziej podobać niż beznamiętna Belgia. Chęci to jednak za mało.

Drużyna Serhija Rebrowa odpada dziś z Euro 2024. Czerwone Diabły grają dalej, ale na razie podopieczni Domenico Tedesco nie zachwycili swoją grą.

Ukraina – Belgia 0:0

Żółte kartki: Dowbyk – Faes

Wyjściowy skład Ukraińców: Trubin – Tymczyk, Zabarny, Swatok, Matwijenko, Mykołenko – Brażko – Szaparenko, Sudakow – Jaremczuk, Dowbyk.

Wyjściowy skład Belgów: Casteels – Vertonghen, Faes, Theate, Castagne – De Bruyne, Onana, Tielemans – Doku, Lukaku, Trossard.

Aleksander Śliwka docenia wsparcie kibiców. “To nam dodaje skrzydeł”
Trener reprezentacji Francji przed półfinałem z Polską: Macie kompletną drużynę
Liga Narodów: Polscy poznali poznali półfinałowego rywala. To mistrzowie olimpijscy
Niecodzienne obrazki podczas Ligi Narodów. Pomogli nieoczywiści bohaterowie
Nikola Grbić zachwycony zawodnikiem. Co za słowa trenera polskich siatkarzy!
Liga Narodów: Obrońcy trofeum są niesamowici! Polska w półfinale
Polski siatkarz stawia sprawę jasno: Nie skupiamy się na obronie tytułu
Grbić emanuje pewnością siebie przed Paryżem. “Nie martwię się”
Reprezentant Polski zakończy karierę? “Pojawiają się takie przemyślenia”
Oficjalnie: polscy siatkarze poznali rywali na igrzyskach olimpijskich! Trudne losowanie