HomePiłka nożnaŚwietny gol Realu! Królewscy prowadzą z Atletico [WIDEO]

Świetny gol Realu! Królewscy prowadzą z Atletico [WIDEO]

Źródło: Canal Plus Sport

Real Madryt objął prowadzenie z Atletico po bramce Edera Militao. Brazylijczyk popisał się kapitalnym trafieniem. Ostatecznie padł remis 1:1.

Eder Militao gol

Canal Plus Sport

Real prowadzi z Atletico

Kibice oglądający derby Madrytu musieli czekać ponad godzinę, aby zobaczyć pierwszego gola w tym meczu. W 64. minucie prowadzenie Realowi dał Eder Militao. Brazylijczyk wykończył akcję, którą zapoczątkował jego rodak – Vinicius Junior.

Skrzydłowy najpierw wspaniale zgubił Rodrigo de Paula, a następnie dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka przeszła do niekrytego Edera Militao. Środkowy obrońca przyjął ją sobie i mocno uderzył na bramkę Atletico. Jan Oblak nie miał szans w konfrontacji z takim strzałem.

Królewska kariera Edera Militao

Dla Militao był to już 12. gol w barwach Realu Madryt. Brazylijczyk reprezentuje drużynę Los Blancos od lipca 2019. Rozegrał dla Królewskich ponad 160 spotkań. Zdobył też mnóstwo trofeów. 26-latek sięgnął z Realem m.in. po mistrzostwo Hiszpanii (trzykrotnie), Ligę Mistrzów (dwukrotnie) czy Superpuchar UEFA (również dwukrotnie).

Wcześniej Militao występował w brazylijskim Sao Paulo, którego jest wychowankiem, oraz FC Porto.

Remis w derbach

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Ten wynik cieszy Barcelonę, która mimo przegranej z Osasuną pozostała liderem. Real traci do piłkarzy Hansiego Flicka trzy punkty, a Atletico pięć.

Atletico utrzymało trzecie miejsce, choć jeśli Villarreal ogra w poniedziałek Las Palmas, to wskoczy na podium kosztem ekipy Diego Simeone. I to właśnie Villarreal będzie najbliższym ligowym rywalem Królewskich.

Remis w derbach Madrytu! Kibice Atletico nie wytrzymali i wymusili przerwę w grze
Ruch Chorzów z kompromitującą wpadką! Skorzystał beniaminek [WIDEO]
Jose Mourinho ukarany w kuriozalnej sytuacji! Portugalczyk chciał zamanifestować
Roman Kosecki krytycznie o klubach Ekstraklasy. Mocne słowa!
Szalony mecz w Bundeslidze! Siedem goli i niezwykły powrót
Jakub Kiwior może wrócić do składu. Arsenal ma problem
Fernandes z niesłuszną czerwoną kartką. Sędziowie VAR z blokadą z protokołu…
Wielkie pudło Sebastiana Szymańskiego! Gracz Fenerbahce nie trafił w świetnej sytuacji