HomePiłka nożnaReal Madryt ograł Villarreal. Przepiękna bramka Viniciusa [WIDEO]

Real Madryt ograł Villarreal. Przepiękna bramka Viniciusa [WIDEO]

Real Madryt z dość dużym spokojem wygrał przed własną publicznością 2:0 z Villarrealem w spotkaniu w ramach 9. kolejki LaLiga. Ozdobą spotkania było drugie trafienie autorstwa Viniciusa Juniora.

Valverde

Valverde dał Realowi prowadzenie

Real Madryt przystępował do tego starcia po dwóch meczach bez zwycięstwa – wcześniej zremisował w derbach Madrytu 1:1, a przed kilkoma dniami przegrał 0:1 z Lille. Villarreal z kolei notował serię dwóch kolejnych zwycięstw – ogrywał w LaLiga 2:1 Espanyol i 3:1 Las Palmas.

Pierwsze fragmenty starcia na Santiago Bernabeu należały do Realu Madryt, który może i nie miał przygniatającej przewagi, ale potrafił ją spożytkować w postaci prowadzenia. W 14. minucie Luka Modrić dograł do Federico Valverde, a ten wykorzystał swoją najmocniejszą broń – oddał silny strzał z dystansu i przy pomocy rykoszetu zdołał znaleźć drogę do bramki.

Gospodarze mogli się cieszyć z prowadzenia przez raptem 60 sekund – tuż po straconej bramce głową uderzał Nicolas Pepe, ale piłka po jego uderzeniu przetoczyła się jedynie po poprzeczce. W 37. minucie dobrą próbę podjął Jude Bellingham, decydując się na strzał z dystansu. Zabrakło mu jednak nieco dokładności. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Cudowny gol Viniciusa

Druga połowa przez sporą część czasu gry, delikatnie mówiąc, nie porywała. Jedyną godną odnotowania sytuacją była próba strzału Alexa Baeny z rzutu wolnego w 55. minucie, która nie sprawiła jednak żadnych problemów Łuninowi. Real nie zamierzał za wszelką cenę szukać drugiej bramki, natomiast Villarreal nie miał pomysłu na to, aby jakkolwiek doprowadzić do wyrównania.

Po upływie 70. minuty dał o sobie znać Vinicius Junior, który jak dotąd grał bez większego błysku. Najpierw postraszył Conde strzałem po krótkim słupku, natomiast w 73. minucie popisał się przepięknym uderzeniem sprzed pola karnego, podwyższając rezultat na 2:0 po pięknym, niezwykle precyzyjnym strzale.

Końcowe minuty były już typowym dograniem meczu do końcowego gwizdka. Villarreal nieśmiało próbował szukać dziur w defensywie gospodarzy i choćby zniwelować rozmiary porażki, ale na nic się te starania nie zdały.

Real Madryt – Villarreal 2:0
Gole: Valverde 14′, Vinicius 73′
Żółte kartki: Kiko Femenia
Wyjściowy skład Realu: Łunin – Mendy, Rudiger, Tchouameni, Carvajal – Bellingham, Camavinga, Modrić, Valverde – Vinicius Junior, Mbappe
Wyjściowy skład Villarrealu: Conde – Cardona, Costa, Albiol, Kiko Femenia – Parejo, Gueye, Comesana – Baena, Barry, Pepe

Nicola Zalewski może mieć… nowego trenera. Szokujące wieści z Włoch
Inter pokonuje Torino po szalonym meczu! Zieliński znów poza pierwszym składem [WIDEO]