HomePiłka nożnaDe Bruyne utrzymuje Manchester City w grze! Dogrywka w meczu z Realem [WIDEO]

De Bruyne utrzymuje Manchester City w grze! Dogrywka w meczu z Realem [WIDEO]

Źródło: Własne/Polsat Sport

Po 90 minutach rewanżowego spotkania na Etihad Stadium na tablicy wyników widniał remis 1:1. Po golach Rodrygo i Kevina De Bruyne, o losach tego meczu zadecyduje dogrywka.

De Bruyne

PA Images / Alamy

Dodatkowe 30 minut na Etihad Stadium

Spotkanie nie rozpoczęło się od huraganowych ataków żadnej ze stron, ale pierwsza groźniejsza akcja Realu Madryt zakończyła się bramką. W 12. minucie Vinicius Junior zagrał wzdłuż pola karnego do Rodrygo. Ederson poradził sobie z pierwszym strzałem Brazylijczyka, ale przy dobitce nie był już w stanie zareagować.

Dzięki tej bramce Manchester City stał się ulubionym rywalem Rodrygo, jeśli chodzi o Ligę Mistrzów. Brazylijczyk ma już na koncie cztery trafienia przeciwko zespołowi Pepa Guardioli. Trzy gole strzelał z kolei Chelsea i Galatasaray.

W kolejnych minutach Manchester City zaczął osiągać wyraźniejszą przewagę, a goście ograniczali się jedynie do sporadycznych kontr. Dwie dogodne okazje miał Erling Haaland – w obu przypadkach próbował pokonać Łunina strzałem głową, ale nieskutecznie. W jednej z tych sytuacji “Królewskich” uratowała poprzeczka. Do przerwy mistrzowie Anglii nie zdołali wyrównać.

Po zmianie stron napór gospodarzy z minuty na minutę był coraz większy, a efekt w postaci bramki dał w 76. minucie. Pechową interwencją przed własną bramką wykonał Antonio Rudiger, dzięki czemu piłka spadła pod nogi Kevina De Bruyne. Belg nie zastanawiał się ani chwili i silnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. Do końca regulaminowego czasu gry nie padł już żaden gol i o losach rewanżowego starcia zadecyduje dogrywka.

Co za końcówka drużyny reprezentanta Polski! Remis rzutem na taśmę [WIDEO]
Trzęsienie ziemii w klubie Polaka! To efekt kompromitującej porażki
Polski napastnik nie pomógł swojej drużynie! Czerwona kartka jeszcze w pierwszej połowie
Niespodzianka w Premier League. Manchester United stracił punkty
Hit Serie A na remis. Bez bramek w starciu Juventusu z Napoli
Ależ pech Polaka na angielskich boiskach! Jego samobój przyczynił się do porażki