HomePiłka nożnaRywal Legii traci punkty w starciu z Mallorcą. Gol Lo Celso ozdobą meczu

Rywal Legii traci punkty w starciu z Mallorcą. Gol Lo Celso ozdobą meczu

Źródło: własne

Real Betis przegrywa z Mallorcą 1:2. W pierwszej połowie nie brakowało emocji i pięknych bramek. Drugie 45 minut było spokojniejsze, ale końcówka należała do ekipy gości.

Real Betis

Fantastyczny gol Lo Celso

W 6. kolejce La Liga w poniedziałkowy wieczór zmierzyły się Real Betis i Mallorca. Goście do Sevilli przyjechali z jasnym celem. Chcieli przełamać trwają 11 lat passę bez wygrania meczu nad  Los Verdiblancos. Gospodarze na papierze byli zdecydowanym faworytem.

Mecz rozpoczął się fantastycznie. Już w siódmej minucie do bramki po genialnym uderzeniu zza pola karnego trafił Giovani Lo Celso. Argentyńczyk uderzył lewą nogą w samo okienko. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Minutę po bramce Betisu, Mallorca wyprowadziła swój atak i za sprawą Daniego Rodrigueza wyrównała stan meczu.

W 35. minucie Giovani Lo Celso mógł przejść drogę od bohatera do zera. 28-latek z dużym impetem wszedł wślizgiem w nogi przeciwnika i otrzymał za to czerwoną kartkę. Sędzia jednak zweryfikował swoją decyzję podchodząc do VAR-u i ostatecznie ukarał Argentyńczyka żółtym kartonikiem.

Końcówka pierwszej połowy była wyrównana. Obie ekipy miały swoje okazje do strzelenia gola. Mallorca trafiła nawet do siatki Silvy, ale w tamtej sytuacji był spalony.

Mallorca pogrąża Betis w końcówce

Drugie 45 minut nie było aż tak emocjonujące, jak pierwsze. Zarówno Betis, jak i Mallorca nie stworzyły sobie zbyt wielu groźnych sytuacji. Gra głównie toczyła się w środku boiska. Na samym starcie drugiej połowy, świetną sytuacje miał Ezzalzouli. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od dwóch słupków i ostatecznie nie wpadła do bramki. W końcówce Betis miał też jedną groźną okazję w polu karnym Mallorki. Świetnym refleksem popisał się jednak Dominik Greif.

Ostatnie słowo należało jednak do Mallorki. Drużyna przyjezdnych w 93. minucie spotkania przechyliła szalę na swoją korzyść. Samuel Costa podał do Valery-ego Fernandeza, a Hiszpan dał zwycięską bramkę ekipie Jagoba Arrasate.

Real Betis 1:2 Mallorca

Gole: Lo Celso 7′ – Rodriguez 8′, Fernandez 93′

Żółte kartki: Bellerin 21′, Avilla 34′, Lo Celso 35′ – Rodriguez 65′, Copete 81′

Real Betis: Silva – Bellerin, Llorente, Natan, Rodriguez – Roca, Altimira, Avila, Lo Celso, Ezzalzouli – Roque

Mallorca: Greif – Sanchez, Valjent, Raillo, Mojica – Costa, Mascarell, Darder – Navarro, Larin, Rodriguez