HomePiłka nożnaRalf Rangnick chce zostać trenerem Bayernu Monachium! Wichniarek: Jestem trochę zdziwiony

Ralf Rangnick chce zostać trenerem Bayernu Monachium! Wichniarek: Jestem trochę zdziwiony

Źródło: BILD/KS

Aktualizacja:

BILD poinformował o tym, że Ralf Rangnick wyraził chęć zostania nowym trenerem Bayernu Monachium. Swoją opinię na ten temat w studiu Kanału Sportowego wyraził Artur Wichniarek.

Ralf Rangnick

Associated Press / Alamy

Rangnick od przyszłego sezonu w Bayernie?

Bayern Monachium pod koniec lutego doszedł do porozumienia z Thomasem Tuchelem w sprawie przedwczesnego zakończenia współpracy. Niemiecki szkoleniowiec po sezonie opuści klub, a zarząd Bawarczyków od wielu tygodni szuka już nowego trenera. Najpoważniejszym kandydatem jest obecnie Ralf Rangnick.

BILD poinformował natomiast, że rozmowy z Austriakiem są już na bardzo zaawansowanym etapie i sam szkoleniowiec wyraził chęć objęcia drużyny. 65-letni menedżer zakomunikował zarządowi klubu, że chętnie latem zastąpi Tuchela. Wciąż nie zostało zawarte jednak żadne porozumienia i obie strony muszą ustalić pewne detale. Jest jednak niezwykle prawdopodobne, że to właśnie Rangnick będzie nowym trenerem Bayernu.

W programie Kanału Sportowego po meczu Bayern – Real w Lidze Mistrzów swoją opinię na temat tego ruchu wyraził były reprezentant Polski, Artur Wichniarek.

Jestem trochę zdziwiony, bo Rangnick w jakimkolwiek zespole był, czy to Hoffenheim, czy projekt Red Bulla, no to miał tam pełnie władzy. To był facet, który decydował o wszystkim! Nawet o tym, co będą jeść zawodnicy, albo jak będzie ścięta trawa. On przychodzi do Bayernu Monachium, gdzie decyzyjność rozkłada się na wiele osób, a najmniej do powiedzenia przy transferach ma trener. Więc albo ta oferta jest nie do odrzucenia, albo Bayernowi się po prostu nie odmawia – stwierdził Wichniarek.

Ralf Rangnick to niezwykle doświadczony i ceniony na arenie międzynarodowej menedżer. W trakcie swojej kariery pracował m.in. w Hoffenheim, Red Bullu Salzburg, Schalke oraz Manchesterze United. Od czerwca 2022 roku związany jest za to z reprezentacją Austrii, którą bez problemu wprowadził na Euro 2024. Podczas turnieju w Niemczech jego drużyna zmierzy się w grupie z Polską, Francją oraz Holandią.

Póki co nie wiadomo, w jaki sposób Rangnick miałby połączyć pracę w drużynie narodowej z angażem w Bayernie Monachium. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie to możliwe i latem obejmie ekipę Bawarczyków. Na stanowisku zastąpić miałby Thomasa Tuchela, który do trafił do klubu w marcu ubiegłego roku.

Pełny program Kanału Sportowego po meczu Bayern – Real można obejrzeć poniżej.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Młody Ninja wygrywa w drugiej walce FAME 21! Były aż cztery liczenia!
Syguła wygrywa w kontrowersyjnej walce otwarcia FAME 21!
Nowość! CAGE: WARM UP przed galą FAME 21!
F2F: Alanik vs Wampir. Wielki konflikt przed walką!
Gala FAME 21 już dzisiaj — gdzie i jak obejrzeć?
Adrian Cios i Robert Pasut zaatakowali na ceremonii ważenia! 
Poranne ważenie przed FAME 21 za nami! Czy wszyscy zmieścili się w limicie wagowym?
Zapowiedź Media Day przed FAME 21!
„Denis, Ferrari wypada!” – Norman chce wejść na zastępstwo?
Don Kasjo skomentował zachowanie Tyburskiego na konferencji FAME 21!