HomePiłka nożnaSelekcjoner Austrii: To najważniejsze zwycięstwo odkąd jestem menedżerem tego zespołu

Źródło: Heute

Reprezentacja Austrii pokonała Polskę 3:1 i jest blisko wyjścia z grupy na Euro 2024. Zadowolenia po spotkaniu nie krył selekcjoner zespołu, Ralf Rangnick. Jego słowa przytoczył serwis “Heute”.

Ralf Rangnick

dpa picture alliance / Alamy

Rangnick dumny po wygranej

Reprezentacja Polski w okropny sposób rozpoczęła mecz z Austrią i przegrywała już po dziewięciu minutach. Podopieczni Probierza co prawda jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do remisu, ale w drugiej części spotkania Biało-Czerwoni byli już wyraźnie gorsi i przegrali 1:3. Dodatkowo w związku z remisem w meczu Francja – Holandia, Polacy są pierwszym zespołem, który pożegnał się z Euro 2024.

W zupełnie innych nastrojach niż Polacy są naturalnie Austriacy, którzy kwestie dalszego udziału w turnieju mają we własnych rękach. Zadowolenia po zwycięstwie z Polską nie krył selekcjoner zespołu, Ralf Rangnick. Słowa trenera przytoczył serwis “Heute”.

To najważniejsze zwycięstwo, odkąd jestem menedżerem tego zespołu. Jestem zadowolony ze zwycięstwa, a także z naszego występu. W drugiej połowie zagraliśmy dobrze – rozpoczął Rangnick.

Dobrze zaczęliśmy mecz i powinniśmy prowadzić wyżej. Mam inteligentnych zawodników, ale nie wszyscy są aż tak mądrzy. Pomogli Polsce wejść do gry i wręcz błagali o stracenie bramki. W pierwszej połowie niektórzy byli fenomenalni, a inni grali poniżej normy. To zbyt duża różnica. Nie możemy sobie na to pozwolić – zachowywał spokój menedżer.

Swój ostatni mecz fazy grupowej Austriacy rozegrają już 25 czerwca przeciwko Holandii. Tego samego dnia reprezentacja Polski prowadzona przez Michała Probierza zmierzy się z Francją.

Erik ten Hag może stracić pracę. Trwają rozmowy z potencjalnym następcą!
Goncalo Feio kończy się czas. “Marny aktor, który urządza teatrzyk”