HomePiłka nożnaBorek w opozycji do słów Kowala: Szwarga potrzebuje czasu na refleksje

Borek w opozycji do słów Kowala: Szwarga potrzebuje czasu na refleksje

Źródło: Własne

Aktualizacja:

Mateusz Borek ma odmienne zdanie do Wojciecha Kowalczyka, w kwestii powrotu Dawida Szwargi na stanowisko asystenta Marka Papszuna. Współzałożyciel “Kanału Sportowego” uważa, że to będzie dobry czas na odrobinę refleksji.

Borek, Kowalczyk

Kanał Sportowy

Papszun wraca, Szwarga zostaje

Marek Papszun zdecydował się na powrót do Rakowa Częstochowa, zaledwie po jednym sezonie. Ubiegłoroczny mistrz Polski postanowił również ponownie mianować swoim asystentem Dawida Szwargę. Taki obrót spraw nie spodobał się Wojciechowi Kowalczykowi, który wyraził swoją opinię w programie “Kowalove”. – Nie widzę w przyszłym roku Rakowa walczącego o mistrzostwo Polski. Marek Papszun potrzebuje czasu, aby to wszystko znowu poukładać. Natomiast co do obecnego trenera… Zastanawiam się, co muszą czuć w takim przypadku piłkarze? Wydaje mi się, że to jest niepoważna decyzja samego Dawida Szwargi. Powinien iść próbować swojej drogi, może w niższych ligach. Ale nie wracać znowu do tego co już było. To nie jest do końca normalne. Jak się do niego teraz mieliby odzywać piłkarze? – mówił ekspert “Kanału Sportowego”.

Z kolei Mateusz Borek, w programie “Tylko Sport” przedstawił odmienny punkt widzenia. – Może to będzie moment refleksji dla Dawida Szwargi. Ma talent, ale czegoś jeszcze brakuje. Potrzebuje jeszcze doprecyzować wiedzę, podpatrzeć Marka w kwestii psychologii, odwagi. Brakowało mi wariantowości Rakowa Częstochowa. Potrafiłem zaakceptować, że drużyna chciała grać sposobem w Lizbonie, czy w starciach ze Sturmem Graz. – Raków nie potrafił jednak odpowiednio zareagować kilka dni później w meczu ligowym. Dalej trzymał się topornego sposobu gry. To irytowało Michała Świerczewskiego, irytowało Wojciecha Cygana oraz irytowało fanów – podkreślił wieloletni komentator oraz ekspert.

Całość programu “Tylko Sport” do obejrzenia poniżej.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Mateusz Borek mocno o postawie Śląska. “Nie jesteś gotowy, to nie pchaj się do Europy”
Wisła Kraków ma w składzie nieoszlifowany diament. “Żałuję, że nie może zagrać w tym meczu”
RB Lipsk odrzucił ofertę za Daniego Olmo! Ogromne pieniądze
Mateusz Janiak przestrzega: Wisła musi dać z siebie absolutne maksimum
OFICJALNIE: Wisła traci zawodnika. Piłkarz zostaje w Polsce
James Rodriguez wróci do Europy? Jest chętny z Włoch!
Piłkarz Lechii może szukać nowego klubu. Jest zainteresowany z Ekstraklasy
OFICJALNIE: Nowy zawodnik Lechii Gdańsk! Beniaminek ubiegł Jagiellonię
Wielki transfer staje się faktem! Arsenal z hitowym wzmocnieniem
Skandal na Igrzyskach Olimpijskich! Drużyna została okradziona