HomePiłka nożnaRafał Rostkowski o czerwonej kartce dla Legii: Współczuję Bartoszowi Kapustce

Rafał Rostkowski o czerwonej kartce dla Legii: Współczuję Bartoszowi Kapustce

Rafał Rostkowski w programie “Moc Futbolu” starał się wytłumaczyć kibicom czerwoną kartkę, pokazaną Bartoszowi Kapustce w meczu Legia Warszawa – Radomiak Radom (0:3). Arbiter zakomunikował również, że przepisy wymagają pewnej modyfikacji.

Rostkowski, Kapustka

PressFocus / Kanał Sportowy

Rafał Rostkowski rozważa zmianę przepisu

Bartosz Kapustka w meczu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy musiał opuścić boisko w 6. minucie gry ze względu na czerwoną kartkę. Były reprezentant Polski sfaulował Christosa Donisa. 27-latek trafił co prawda w piłkę, ale przy okazji stworzył zagrożenia dla zdrowia zawodnika gości. W programie “Moc Futbolu” sytuację skomentował Rafał Rostkowski.

Współczuję Bartoszowi Kapustce, ponieważ widać, że nie chciał sfaulować. Przepisy są jednak bezlitosne i sędziowie nie mieli wyjścia. Ten atak jakkolwiek by się nie zakończył, zawodnik sfaulowany kilka minut później musiał zejść z boiska, co potwierdza, że stała mu się krzywda. Natomiast w mojej opinii przepis wymaga pewnej modyfikacji, a przynajmniej warto się nad tym zastanowić. W sytuacjach, kiedy zawodnik atakujący rywala robi wszystko w porządku, to może warto byłoby stosować łagodniejsze konsekwencje. Próbował wybić piłkę i wybił tę piłkę. To nie była niekontrolowana interwencja typu “flying tackle”. Duże nieszczęście i bardzo niekorzystny zbieg okoliczności, że Kapustka przygniótł nogę rywala. Stworzył tym samym zagrożenie dla bezpieczeństwa przeciwnika i w przepisach jest jak byk napisane, że w takiej sytuacji należy się czerwona kartka – powiedział Rostkowski.

Całość programu “Moc Futbolu” do obejrzenia poniżej.

Miała być walka stulecia i była. Wielkie emocje w starciu Usyk – Fury [WIDEO]
Szaleństwo vs opanowanie. Zaiskrzyło na ważeniu przed walką Fury vs Usyk [WIDEO]
Usyk przed walką z Furym: Nawet moja mama prosiła żebym przestał
Tyson Fury kontra Ołeksander Usyk, czyli starcie dwóch światów. Kto straci zero w rekordzie?
Nadciąga rewolucja w MMA?! „To broń obosieczna”
Dwie walki mistrzowskie na UFC 304 w Manchesterze. Ogłoszono całą kartę główną
Kłótnia właściciela KSW z mistrzem organizacji. “Wypłata była niegodna”
Legendarny trener analizuje starcie Usyk – Fury. “On zawsze znajduje sposób na wygraną”
Wandale zniszczyli pomnik legendy polskiego boksu!
UFC wraca do Francji! Kto wystąpi na wydarzeniu w Paryżu?