HomePiłka nożnaRafał Gikiewicz: “Widzew jest mocny, jak jedenastu zawodników zasuwa”

Rafał Gikiewicz: “Widzew jest mocny, jak jedenastu zawodników zasuwa”

Źródło: Canal+ Sport

Aktualizacja:

Sensacja stała się faktem. Widzew Łódź wygrał z Legią Warszawa pierwszy raz od 24 lat. W wywiadzie dla Canal+ Sport Rafał Gikiewicz zdradził tajemnicę tego historycznego sukcesu.

Rafał Gikiewicz

IMAGO / Grzegorz Wajda

Komentarz Rafała Gikiewicza po meczu Widzew Łódź – Legia Warszawa

36-letni bramkarz znany jest z bezpośredniego stylu wypowiedzi. Nie inaczej było tym razem. Po zwycięstwie, na które fani Widzewa Łódź czekali ponad dwie dekady, Rafał Gikiewicz stwierdził, że ofensywa Legii Warszawa nie przysporzyła mu większych kłopotów: “No fajne były oprawy, i fajerwerki, super praca chłopaków w obronie, od napastnika po bramkarza.”

Z jego ust padły też słowa, które pokazują, że były golkiper Augsburga doskonale wie, jakie są oczekiwania w Widzewie Łódź: “Widzew jest mocny, jak jedenastu zawodników zasuwa, jak jedenastu zawodników jest głodnych trzech punktów. Musimy mieć ten pierwiastek marzycielstwa, takiego nie poddawania się. Nie możemy się obawiać, z kimkolwiek byśmy nie grali.”

Gikiewicz zwrócił uwagę na to, że pomysł, który stara się przekazać drużynie trener Daniel Myśliwiec może w przyszłości zaprocentować: “Jeżeli dobrze będziemy się przesuwali na pozycję, to mi też jest łatwiej grać od tyłu. Nie chcę lagować, chcę grać, ale też muszę widzieć ruch kolegów. Ci koledzy dzisiaj dobrze się pokazywali, i mogliśmy to fajnie od tyłu rozgrywać, i Legii było ciężko nas pressować. To jest taki plan trenera Myśliwca, że nieważne z kim gramy, chcemy próbować od tyłu grać. Czasem nie wychodzi, ale tylko taką drogą ci młodzi chłopcy mogą się nauczyć grać w piłkę.

Choć Rafał Gikiewicz jest zawodnikiem Widzewa Łódź dopiero od miesiąca, bardzo szybko stał się niezwykle pewnym punktem tej drużyny. Między innymi dzięki niemu Widzew prezentuje się dużo lepiej w rundzie wiosennej.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Marcin Matysiak: Zrobiliśmy wiele, żeby ten mecz wygrać
Pogoda w Europie szaleje. Mecz przerwany przez śnieg, pomogli… kibole [WIDEO]
Mariusz Rumak: Dobrze zareagowaliśmy i wywozimy cenne trzy punkty
Klub Premier League oskarża sędziego. Wielka kontrowersja
Co za samobój w Championship! Koszmarny błąd bramkarza [WIDEO]
Szalony mecz przyjaźni w Łodzi! Lech wygrał z ŁKS-em
Pep Guardiola grzmi: To niedopuszczalne
Jan Sobociński spadł z ligi. A dopiero co trafił do Grecji
Joao Cancelo szokuje: Obrażają moją partnerkę i moją córkę
El Clasico z gwizdkami debiutanta. Kim jest sędzia hitowego meczu?