HomePiłka nożnaBurzliwa wymiana zdań Wichniarka z rzecznikiem PZPN: Z szacunku dla kibiców powinniście to zrobić jak na XXI wiek przystało

Burzliwa wymiana zdań Wichniarka z rzecznikiem PZPN: Z szacunku dla kibiców powinniście to zrobić jak na XXI wiek przystało

Źródło: Własne

Aktualizacja:

Artur Wichniarek zarzucił Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej brak szacunku dla zawodników oraz kibiców. Były napastnik w rozmowie z Emilem Kopańskim odniósł się do sposobu ogłoszenia powołań przez Michała Probierza.

Loża Piłkarska

Kanał Sportowy

Dyskusja nad wyborem Probierza, PZPN obrywa

Michał Probierz ogłosił powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami towarzyskimi z Ukrainą i Turcją podczas konferencji związanej z golfem. Decyzja selekcjonera nie spodobała się Arturowi Wichinarkowi, który w programie “Loża Piłkarska” miał okazję porozmawiać z rzecznikiem prasowym związku – Emilem Kopańskim.

Zawodnicy znali decyzję selekcjonera dużo wcześniej. Nie czekali na to, aż dowiedzą się z mediów – podkreślił rzecznik prasowy PZPN.

Zdaję sobie z tego sprawę. Tylko z szacunku dla tych zawodników i kibiców, powinniście to zrobić, jak na XXI wiek przystało. Przecież macie do dyspozycji różne możliwości, a wybraliście najgorszą z nich – trener przypomniał sobie na wydarzeniu związanym z innym sportem, że poda skład reprezentacji. Dodatkowo czytał nazwiska z laptopa. Przecież to jest śmieszne – odpowiedział Wichniarek. – Trochę też tragiczne. Sponsorzy pewnie liczyli, że zostaną w jakiś sposób zaprezentowani przy ogłoszeniu powołań. Niedawno głośno było o chęciach zrezygnowania z dalszego wspierania kadry. Daliście im argument, żeby przy następnych negocjacjach odwołali się do profesjonalizmu związku – dodał po chwili.

Któż nie lubi niespodzianek – zaznaczył Kopański. Proszę zauważyć, że trener odczytał tę listę już po głoszeniu jej w social mediach. Skoro informacja pojawiła się w przestrzeni publicznej to selekcjoner widział, że na konferencji związanej z golfem, znajdują się również dziennikarze czysto futbolowi – próbował wytłumaczyć Kopański.

– Super! To następnym razem, jak zobaczy ich w restauracji podczas obiadu z żoną, to też może tam podać nazwiska zawodników. Próbujecie wytłumaczyć coś nie do wytłumaczenia – podsumował Król Artur.

Całość programu “Loża Piłkarska” do obejrzenia poniżej.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

OFICJALNIE: Nowy zawodnik Lechii Gdańsk! Beniaminek ubiegł Jagiellonię
Wielki transfer staje się faktem! Arsenal z hitowym wzmocnieniem
Skandal na Igrzyskach Olimpijskich! Drużyna została okradziona
Roma ma problem z Zalewskim. Tego się nie spodziewała. “Może to większa presja?”
Wyniki w cieniu absurdu. Podsumowanie pierwszego piłkarskiego dnia na igrzyskach! [WIDEO]
Dlaczego FAR Rabat zatrudnił Michniewicza? “To był szok”
UEFA wlepia kolejne kary po Euro 2024. Aż siedem reprezentacji z grzywnami
Jacek Magiera skomentował porażkę na Łotwie. “Byliśmy za bardzo spięci”
Juventus nie zatrzymuje się z transferami. Nowy stoper blisko Turynu!
Podolski otwarcie o sytuacji Górnika Zabrze. “Nie będziemy grać o mistrzostwo Polski”