HomePiłka nożnaPZPN podejmuje kolejne kroki w sprawie Lechii Gdańsk. Jest komunikat!

PZPN podejmuje kolejne kroki w sprawie Lechii Gdańsk. Jest komunikat!

Źródło: PZPN

Aktualizacja:

Lechia Gdańsk wciąż zmaga z problemami finansowymi. Sprawą beniaminka Ekstraklasy zajął się Polski Związek Piłki Nożnej, który wymaga od gdańszczan uregulowania zaległości wobec swoich pracowników.

Logo PZPN

PressFocus

Coraz większy chaos w Lechii Gdańsk

Choć Lechia Gdańsk awansowała do Ekstraklasy, atmosfera w klubie jest bardzo napięta. Klub z Gdańska ma duże problemy, jeśli chodzi o zaległości w wypłatach. W połowie maja przyznał to nawet kapitan zespołu, Tomasz Neugebauer. Ostatecznie klub dostał licencję na grę w Ekstraklasie, lecz Polski Związek Piłki Nożnej objął gdańszczan rozszerzonym nadzorem finansowym. W czwartek organ licencyjny PZPN przedstawił kolejne wymagania wobec klubu.

W oświadczeniu możemy przeczytać, że PZPN postawił beniaminkowi Ekstraklasy dwa warunki. Lechia ma przedstawiać potwierdzenia zapłaty zobowiązań kontraktowych, a także zobowiązań wynikających z zawartych porozumień przedstawionych w ramach procesu licencyjnego – i to w odstępie dwóch miesięcy. Co więcej, ekipa z Gdańska ma w każdym miesiącu przedstawiać sprawozdanie z realizacji złożonej prognozy finansowej.

A to nie koniec złych informacji dla Lechii Gdańsk. W poniedziałek klub dostał zakaz transferowy od FIFA, który ma trwać przez najbliższe trzy okienka. Choć pracownicy Lechii przekonują, że zakaz zostanie niedługo zdjęty, jest to spore zakłócenie przygotowań do nowego sezonu. Do zespołu prowadzonego przez Szymona Grabowskiego na razie trafił tylko Szymon Weirauch z Zagłębia Lubin. Lechici wracają na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce 19 lipca o 20:30. Ich przeciwnikiem będzie Śląsk Wrocław.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Makana Baku nie dostanie szansy w Legii? Transfer o krok!
Z transferu marzeń Klimali jednak nici? Zaskakujący zwrot akcji!
Mecz pod znakiem powrotów zwycięski dla gości! Raków lepszy od beniaminka z Lublina [WIDEO]
Jedna rzecz zgubiła Górnika Zabrze. Urban nie ma wątpliwości
Kibice w Norwegii protestują przeciwko VAR. Kreatywności im nie brakuje
Kevin de Bruyne jednak nie trafi do Arabii? “Nie ma porozumienia”
Ukraiński pomocnik zostaje w Lechii! Nowa umowa już podpisana
Zwycięstwo na otwarcie sezonu. Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze [WIDEO]
Mocne słowa nowego trenera Wisły na temat gry rywala. “Świat nam odjeżdża”
Nowy bramkarz zawita do Katowic. GKS stawia na ekstraklasowe doświadczenie