HomePiłka nożnaSuperman Tobiasz ratuje Legię. Podział punktów w meczu z Puszczą [WIDEO]

Superman Tobiasz ratuje Legię. Podział punktów w meczu z Puszczą [WIDEO]

Źródło: Własne / Canal + Sport

Puszcza Niepołomice zremisowała z Legią Warszawa 2:2 w 4. kolejce Ekstraklasy. Piłkarze obu ekip ustalili wynik spotkania jeszcze w pierwszej połowie. Z kolei Kacper Tobiasz obronił rzut karny .

Legia Warszawa vs Puszcza

Konrad Swierad / Alamy

Wymiana ciosów w Krakowie

Legia Warszawa objęła prowadzenie w 14. minucie gry. Ryoya Morishita uderzył zza pola karnego i zmieścił futbolówkę tuż przy prawym słupku bramki Puszczy Niepołomice. Warto zwrócić uwagę na odbiór Luquinhasa, który napędził kontratak gości. Podopieczni Tomasza Tułacza odpowiedzieli po zaledwie trzech minutach. Sędzia Paweł Malec podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Artur Craciun. Piłkarze ze stolicy w pierwszej połowie siali spustoszenie w polu karnym rywala za pomocą wyśmienitych dośrodkowań, a jedno z nich spowodowało, że Kewin Komar skapitulował po raz drugi. Ruben Vinagre z prawego skrzydła dorzucił piłkę wprost na głowę Blaza Kramera. Słoweński napastnik strzelił tym samym szóstego gola w tym sezonie.

Gdy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie już zmianie, piłkarze Żubrów założyli wysoki pressing, a Jakov Blagaić odebrał piłkę na 30. metrze. Chorwacki pomocnik następnie huknął zza pola karnego i pokonał Kacpra Tobiasza.

Kolejny rzut karny i Tobiasz show

Druga połowa rozpoczęła się od kilku groźnych podań z głębi pola w pole karne gości. Najpierw swoich sił próbował Jakub Serafin. Później w jego ślady poszedł Jin-hyun Lee. Jednak w obu przypadkach bezbłędnie zachował się Tobiasz. Polski bramkarz uratował swój zespół po raz trzeci w 58. minucie. Wprowadzony z ławki – Rafał Augustyniak przy próbie wybicia piłki kopnął w nogę Michalisa Kosidisa i sędzia podyktował drugi w tym meczu rzut karny. Tym razem do jedenastki podszedł Jin-hyun Lee. Koreańczyk przegrał pojedynek z młodzieżowym reprezentantem Polski.

Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami. Legia po porażce z Piastem Gliwice i remisie z Puszczą spadła na szóste miejsce w tabeli. Z kolei specjaliści od stałych fragmentów gry są aktualnie na 14. pozycji.

Puszcza Niepołomice – Legia Warszawa 2:2 (2:2)
Bramki: 17. Craciun (rzut karny), 41. Blagaić – 14. Morishita, 23. Kramer
Żółte karki: Blagaić, Siplak – Augustyniak
Wyjściowy skład Puszczy Niepołomice: Komar; Mroziński, Yakuba, Craciun, Abramowicz, Lee, Stępień, Serafin, Blagaić, Siplak, Kosidis
Wyjściowy skład Legii Warszawa: Tobiasz; Chodyna, Kapuadi, Ziółkowski, Jędrzejczyk, Vinagre, Goncalves, Morishita, Luquinhas, Nsame, Kramer