HomePiłka nożnaHeroiczny remis Polaków. Młodzieżówka urwała punkt Niemcom

Heroiczny remis Polaków. Młodzieżówka urwała punkt Niemcom

Źródło: TVP Sport

Polacy przegrywali z Niemcami dwoma bramkami, ale zdołali wrócić do gry i wywalczyli cenny punkt. Może on dać Biało-Czerwonym awans na młodzieżowe Euro.

Jakub Kałuziński U21

Sipa US / Alamy

Szybki początek Niemców

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla Biało-Czerwonych. Już w 3. minucie prowadzenie reprezentacji Niemiec dał Nicolo Tresoldi. Wystarczyło jednak niecałe 15 minut, aby Polacy doprowadzili do wyrównania. Dominik Marczuk otrzymał podanie od Mariusza Fornalczyka, a następnie precyzyjnie uderzył na lewy słupek bramki, trafiając tym samym na 1:1.

Bardzo szybko drużyna gości znów osiągnęła przewagę. Po kilku minutach Kacpra Tobiasza w przepięknym stylu pokonał Paul Wanner. 18-latek uderzył z powietrza i trafił w samo okienko polskiej bramki.

Jeszcze przed przerwą Niemcy podwyższyli prowadzenie na 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Bright Arrey-Mbi. Zawodnik Bragi był kompletnie niepilnowany w polu karnym. Doskoczył do dośrodkowanej piłki i skierował ją pewnie do siatki.

Heroiczny powrót Polaków

Po pierwszej połowie sytuacja Polaków była naprawdę niekomfortowa. Do odrobienia pozostały dwa gole, a Niemcy nie sprawiali wrażenia nasyconych. Biało-Czerwoni po przerwie sprawili jednak niezwykle miłą niespodziankę.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu kontakt gospodarzom dał Jakub Kałuziński. Pomocnik dopadł do piłki w polu karnym rywala. Szybko doskoczył i oddał mocny strzał, po którym futbolówka ugrzęzła w siatce.

Parę chwil później podopieczni Adama Majewskiego wyrównali. Fenomenalną akcję indywidualną przeprowadził Fornalczyk. Skrzydłowy Korony Kielce zszedł do środka, a potem technicznym strzałem pokonał niemieckiego bramkarza. 21-latek już wcześniej miał okazję na strzelenie gola, ale wówczas lepszy okazał się golkiper. W sytuacji bramkowej triumfował już Fornalczyk.

W końcówce doskonałą szansę na bramkę miał jeszcze m.in. Cezary Polak. Ostatecznie jednak mecz zakończył się remisem 3:3.

Remis, który da awans?

Dodatkowy punkt może przesądzić o awansie Biało-Czerwonych na Mistrzostwa Europy do lat 21 w 2025 roku. Trzeba jednak poczekać na wyniki innych drużyn, które liczą na promocję z drugiego miejsca. Polacy o miejsce wśród premiowanych zespołów rywalizują ze Szwajcarią, Belgią i Chorwacją.

Polska 3:3 Niemcy

Gole: Marczuk 17’, Kałuziński 50’, Fornalczyk 60’ – Tresoldi 3’, Wanner 21’, Arrey-Mbi 30’

Żółte kartki: Szymczak, Kałuziński – Oermann, Thielmann

Polska: Tobiasz – Marczuk, Peda, Mosór, Matysik, Pyrka – Pieńko, Łęgowski, Kałuziński, Fornalczyk – Szymczak.

Niemcy: Urbig – Thielmann, Oermann, Arrey-Mbi, Rothe – Wanner, Reitz, Martel, Nebel – Gruda, Tresoldi.

Messi z historycznym wyczynem! Dokonał tego już w trzeciej drużynie
Bayern rozpoczyna negocjacje! Zapadają ważne decyzje
Real Madryt wierzy w Viniciusa. Te wypowiedzi wskazują, że nadchodzi wyjątkowa chwila
Królewski nie gryzie się w język! Prezes Wisły dosadnie skrytykował przegrany mecz
Vinicius zabrał głos po niezwykłym meczu w Lidze Mistrzów. Emocjonalne słowa gwiazdy Realu
Leandro: Polskie kluby muszą to zrobić. Pochodzę z Brazylii, więc wiem, co mówię [WYWIAD]
Arsenal ma kłopot przed hitem z Liverpoolem! Nieoczekiwana szansa dla Kiwiora?
Juventus nie płacze po Szczęsnym. Fenomenalny występ Perina!
Skorupski zaskoczony, Urbański bez błysku. Polski duet z Bolonii do domu wraca na tarczy