HomePiłka nożnaPuchar Francji: Brak niespodzianki w finale. Mbappe żegna się z Paryżem w królewskim stylu

PSG pokonało 2:1 Olympik Lyon i zdobyło 15. puchar Francji w swojej historii. Losy meczu rozstrzygnęły się jeszcze w pierwszej połowie, ponieważ gole strzelali kolejno Ousmane Dembele i Fabian Ruiz.

PSG

PSG rządzi we Francji

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na Stade Pierre-Mauroy czekali do 23. minuty spotkania. Ousmane Dembele wykorzystał dośrodkowanie autorstwa Nuno Mendesa i strzałem głową pokonał bramkarza Olympiku Lyon. Paryżanie poszli za ciosem i zaledwie dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się Fabian Ruiz. Hiszpański pomocnik z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki po asyście Dembele.

Natomiast po zmianie stron, obudzili się siedmiokrotni mistrzowie Francji. Jake O’Brien wyskoczył najwyżej do futbolówki zagranej przez Rayana Cherkiego i w 55. minucie podopieczni Pierre’a Sage’a mieli na swoim koncie bramkę honorową.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i zespół ze stolicy zdobył 15. puchar Francji w historii. Tym samym piłkarze Luisa Enrique dołożyli kolejne trofeum do wywalczonego pod koniec kwietnia mistrzostwa kraju. Warto również odnotować, że ostatni mecz w barwach Czerwono-Niebieskich rozegrał Kylian Mbappe. Francuski napastnik 1 lipca 2024 roku oficjalnie będzie wolnym zawodnikiem.

Olympik Lyon – PSG 1:2 (0:2)

Gole: 55. O’Brien – 23. Dembele, 34. Ruiz

Żółte kartki: Caleta-Car

Wyjściowy skład OL: Perri – Mata, O’Brien, Caleta-Car, Tagliafico – Tolisso, Matić, Caqueret – Cherki, Lacazette, Benrahma

Wyjściowy skład PSG: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Beraldo, Mendes – Zaire-Emery, Vitinha, Ruiz – Dembele, Mbappe, Barcola

Jacek Zieliński odmienił Koronę Kielce. Dyrektor Sportowy zdradził kulisy [WYWIAD]