HomePiłka nożnaOficjalnie: Zmiany w Pucharze Anglii. Koniec z powtórkami

Oficjalnie: Zmiany w Pucharze Anglii. Koniec z powtórkami

Źródło: TheFA.com

Aktualizacja:

Angielski związek piłkarski poinformował, że w porozumieniu z władzami Premier League wprowadza zmiany w strukturach Pucharu Anglii. Jedną z wymienionych reform jest między innymi zrezygnowanie z powtarzania spotkań.

Puchar Anglii

Chris Fryatt / Alamy

FA Cup – najstarsze rozgrywki na świecie

Puchar Anglii (FA Cup) to najstarsze klubowe rozgrywki na świecie. Pierwszy finał odbył się 16 marca 1872 roku. Od tego czasu w turnieju mogą brać udział drużyny z Anglii oraz Walii, które należą do związku.

Dotychczas format rozgrywek kojarzył się ze powtórką meczu w przypadku remisu w regulaminowych 90. minutach. Pierwszą zmianą, która została wprowadzona już jakiś czas temu było zrezygnowanie z wyżej wymienionych powtórek od piątej rundy. Tym razem osoby decyzyjne w angielskim futbolu doszły do porozumienia w kwestii całkowitego usunięcia takiego rozwiązania. Od sezonu 2024/2025 kwestię awansu zostaną rozstrzygnięte w dogrywce oraz jeśli zajdzie taka potrzeba w rzutach karnych.

Dodatkowo wszystkie spotkania Pucharu Anglii będą odbywały się weekendy, a finał zaplanowano na przedostatni weekend sezonu Premier League. Natomiast w czasie czwartej, piątej rundy oraz ćwierćfinału i finału nie będą równocześnie odbywać się spotkania ligowe. Tak wprowadzone reformy skomentował dyrektor generalny angielskiej ekstraklasy Richard Masters. – Premier League jest dumna z inwestycji, które wpływają na poszczególne obszary gry. Nowa umowa z FA pozwoli nam zwiększyć wsparcie dla piłki nożnej na poziomie podstawowym. Poprawi to udogodnienia dla społeczności i klubów niższych lig w całym kraju za pośrednictwem Football Foundation i Premier League Stadium Fund.

Jeśli chodzi o bieżącą kampanię to na placu gry pozostały cztery drużyny: Manchester City, Chelsea FC, Manchester United oraz Coventry City. Finał tradycyjnie odbędzie się na Wembley 25 maja.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Makana Baku nie dostanie szansy w Legii? Transfer o krok!
Z transferu marzeń Klimali jednak nici? Zaskakujący zwrot akcji!
Mecz pod znakiem powrotów zwycięski dla gości! Raków lepszy od beniaminka z Lublina [WIDEO]
Jedna rzecz zgubiła Górnika Zabrze. Urban nie ma wątpliwości
Kibice w Norwegii protestują przeciwko VAR. Kreatywności im nie brakuje
Kevin de Bruyne jednak nie trafi do Arabii? “Nie ma porozumienia”
Ukraiński pomocnik zostaje w Lechii! Nowa umowa już podpisana
Zwycięstwo na otwarcie sezonu. Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze [WIDEO]
Mocne słowa nowego trenera Wisły na temat gry rywala. “Świat nam odjeżdża”
Nowy bramkarz zawita do Katowic. GKS stawia na ekstraklasowe doświadczenie