HomePiłka nożnaPSG z kolejnym niepowodzeniem w Lidze Mistrzów. Było blisko sensacji [WIDEO]

PSG z kolejnym niepowodzeniem w Lidze Mistrzów. Było blisko sensacji [WIDEO]

PSG zremisowało 1:1 z PSV Eindhoven w Lidze Mistrzów. Na gola Noi Langa odpowiedział Achraf Hakimi.

Hakimi vs. PSV w LM

PSV skarciło giganta

Gospodarze po raz pierwszy zagrozili bramce Waltera Beniteza w 12. minucie. Willian Pacho posłał prostopadłą piłkę za plecy obrońców PSV, do której dopadł Bradley Barcola. Wychowanek PSG uderzył technicznie po dalszym słupku, a piłka nieznacznie minęła bramkę gości. Podopieczni Luisa Enrique nie mieli problemów ze sforsowaniem środka pola. Kolejne ofensywne akcje rozprowadzał Warren Zaire-Emery. Po jednej z nich futbolówka trafiła na prawe skrzydło do Barcoli. 22-latek posłał zwrotną piłkę do środka, gdzie Lee Kang-in przymierzył z pierwszej piłki zza pola karnego. Na posterunku był jednak Benitez. Chwilę później z lewego skrzydła dośrodkował Nuno Mendes. Portugalczyk odnalazł pozostawionego bez krycia Ousmane’a Dembele. Były zawodnik Barcelony z kilku metrów trafił w poprzeczkę. To zdecydowanie nie było najlepsze 45 minut w wykonaniu Francuza, ponieważ w następnej dogodnej sytuacji huknął z woleja nad poprzeczką. Holendrzy w 34. minucie przeprowadzili jedyną i jak się okazało, zabójczą próbę. Noa Lang skorzystał z braku doskoku ze strony paryżan pod polem karnym i posłał płaskie uderzenie w prawy dolny dróg róg Gianlugiego Donnarumy. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Podział punktów w Paryżu

Druga połowa rozpoczęła się od szansy na odkupienie winy dla Dembele. 27-latek w swoim stylu zszedł z prawego skrzydła do środka i uderzył technicznie. Benitez z małymi problemami wybił futbolówkę na rzut rożny. Dotychczasowa nota za występ Argentyńczyka poszła w odstawkę w 55. minucie gry. Achraf Hakimi zdobył bramkę zza pola karnego. Po rykoszecie piłka kopnięta przez Marokańczyka nabrała dużej prędkości i zdołała zaskoczyć bramkarza urzędujących mistrzów Holandii, przelatując pomiędzy nogami. Przewagę francuskiego giganta postarał się przerwać Guus Til. Pomocnik znalazł się w sytuacji sam na sam z reprezentantem Włoch. Jednak zamiast samodzielnie kończyć akcję, 26-latek chciał wystawić piłkę do lepiej ustawionego kolegi, który miałby przed sobą pustą bramkę. W międzyczasie we wszystko wmieszał się obrońca ekipy Enrique i przerwał atak.

Końcówka spotkania stała pod znakiem absolutnej dominacji PSG. Najbliżej zdobycia zwycięskiej bramki był Hakimi. Jednak uderzenie wychowanka Realu Madryt po indywidualnej akcji w polu karnym, przeleciało tuż obok słupka. W doliczonym czasie gry arbiter Glenn Nyberg podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do akcji wkroczył VAR i jedenastka została anulowana. Ostatnim aktem nieskuteczności Czerwono-Niebieskich był strzał kapitana – Marquinhosa, oddany z najbliższej odległości. Na linii kapitalnie interweniował Benitez. Finalnie oba zespoły podzieliły się punktami. Paryżanie zajmują 17. miejsce w tabeli ligowej. PSV okupuje 27. lokatę.

PSG – PSV Eindhoven 1:1 (0:1)
Bramki: 34′ Lang – 55′ Hakimi
Żółte kartki: Mendes – Junior, Dams. Ledezma, Babadi, de Jong, Benitez

PSG: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Pacho, Mendes – Zaire-Emery, Neves,Ruiz – Dembele, Lee Kang-in, Barcola

PSV: Benitez – Mauro Junior, Flamingo, Boscagli, Dams – Til, Tillman, Sajbari– Bakayoko, de Jong, Lang

Arsenal ma kłopot przed hitem z Liverpoolem! Nieoczekiwana szansa dla Kiwiora?
Juventus nie płacze po Szczęsnym. Fenomenalny występ Perina!
Skorupski zaskoczony, Urbański bez błysku. Polski duet z Bolonii do domu wraca na tarczy
Real Madryt dokonał remontady. Wielki wieczór Viniciusa na Bernabeu!
Arsenal skromnie wygrał z Szachtarem! Zadecydował gol samobójczy [WIDEO]
Real Madryt odrabia straty! Borussia Dortmund traci dwubramkowe prowadzenie
Borussia Dortmund zaskoczyła Real Madryt. Dwa błyskawiczne ciosy (WIDEO)
Bayern Monachium straci kluczowego piłkarza? Niejednoznaczna wypowiedź gwiazdy!
Piłkarz Monaco huknął w książęcym stylu. Cudowna bramka w Lidze Mistrzów [WIDEO]