HomePiłka nożnaPSG blisko wpadki. Remis paryżan na kilka dni przed meczem z Barcą

PSG blisko wpadki. Remis paryżan na kilka dni przed meczem z Barcą

PSG dość nieoczekiwanie straciło punkty. W 28. kolejce Ligue 1 ekipa ze stolicy Francji zaledwie zremisowała u siebie 1:1 z Clermont Foot po wyrównującej bramce w końcówce. Usprawiedliwieniem dla gospodarzy była spora liczba roszad w składzie.

Ramos i Mbappe

Ramos ratuje remis dla PSG

Mając na uwadze środowy mecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów przeciwko FC Barcelonie, Luis Enrique zdecydował się na wystawienie kompletnie odmienionej jedenastki. Od pierwszej minuty zagrali m.in. 17-latkowie – Senny Mayulu i debiutujący Yoram Zague. Wśród rezerwowych znaleźli się z kolei Kylian Mbappe, Gianluigi Donnarumma, Marquinhos czy Ousmane Dembele.

W 32. minucie defensywa paryżan, z Milanem Skriniarem na czele popełniła serię błędów. Najpierw błąd Słowaka wykorzystał Yohan Magnin, a po chwili z kolejnego niepewnego zachowania obrońców PSG skorzystał Habib Keita, który otworzył wynik meczu. Tuż przed przerwą wyrównał wspomniany Mayulu, ale sędzia nie uznał tego gola – dopatrzył się przewinienia Yorama Zague chwilę wcześniej.

W drugiej połowie na boisku pojawił się m.in. Kylian Mbappe i w końcówce przyczynił się do wywalczenia jednego punktu. Francuz idealnie obsłużył wbiegającego w pole karne Goncalo Ramosa, który umieścił piłkę w siatce i tym samym ustalił rezultat spotkania na 1:1.

PSG – Clermont Foot 1:1
0:1 Habib Keita 32′
1:1 Goncalo Ramos 85′

Remis nie komplikuje PSG sytuacji w tabeli Ligue 1 – drużyna Luisa Enrique ma 13 punktów przewagi nad drugim Brestem, który w niedzielę zagra u siebie z Metz. Ważniejszy dla paryżan będzie mecz na Parc des Princes z FC Barceloną, który rozpocznie się w środę, 10 kwietnia o 21:00.