HomePiłka nożnaWysokie zwycięstwo okraszone wspaniałym trafieniem Ronaldo! Portugalia pokonała Irlandię [WIDEO]

Źródło: Własne/ Polsat Sport

W ostatnim sparingu przed Euro 2024, reprezentacja Portugalii pewnie pokonała Irlandię 3:0. Bohaterem spotkania okazał się Cristiano Ronaldo, który zanotował dublet.

Cristiano Ronaldo

Polsat Sport

Pewna wygrana Portugalczyków

Drużynę Roberto Martineza czekał ostatni sparing przed wylotem do Niemiec na zbliżające się Euro 2024. Portugalczycy wcześniej pokonali Finlandię 4:2, a ostatnio ulegli w Lizbonie Chorwatom 1:2. Mecz z reprezentacją Irlandii był ich trzecim w przeciągu jednego tygodnia.

Przebieg potyczki w Aveiro nie zaskakiwał od pierwszego gwizdka angielskiego arbitra. Gospodarze dysponujący ogromną siłą w tercji ataku, zamierzali jak najszybciej napocząć swojego rywala bramką otwierającą. Ta sztuka udała się im dopiero w 18.minucie, kiedy po podaniu Bruno Fernandesa, piłkę do siatki wpakował Joao Felix. Portugalczycy wyglądali naprawdę nieźle, ale nie byli w stanie podwyższyć rezultatu w pierwszej połowie. Zatem do przerwy, minimalnie choć zasłużenie, prowadzili jedni z faworytów do wygrania Euro.

Po przerwie mieliśmy już do czynienia z pokazem siły Portugalczyków – z Cristiano Ronaldo na czele. Zawodnik Al-Nassr już pięć minut po wznowieniu gry popisał się fenomenalnym uderzeniem, które wylądowało w okienku bramki strzeżonej przez Kellehera. 10 minut później, kapitan gospodarzy ponownie wpisał się na listę strzelców zdobywając przy okazji 130 bramkę w narodowych barwach.

Po trzecim trafieniu, tempo spotkania z każdą kolejną minutą było coraz wolniejsze. Irlandczycy nie mieli nic do zaoferowania w ataku, a także gospodarze nie zamierzali już tak ochoczo atakować bramki rywala. Dlatego też, to Portugalczycy mogli się cieszyć ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku. Drużyna Roberto Martineza była o klasę lepsza i potwierdziła rolę faworyta do końcowego zwycięstwa w Mistrzostwach Europy.

Portugalia – Irlandia 3:0 (1-0)