HomePiłka nożnaNieoczywisty bohater meczu z Turcją. Został nim… chłopiec od podawania piłek [WIDEO]

Źródło: TVP Sport

Sebastian Szymański i Nicola Zalewski byli architektami akcji, po której drugi z nich trafił do siatki na 2:1 w wygranym meczu z Turcją. Do grona bohaterów należy również zaliczyć… chłopca od podawania piłek, dzięki któremu akcja mogła być tak szybka i dynamiczna.

Zalewski

Sipa US / Alamy | TVP Sport

Zalewski z debiutanckim golem w kadrze

Choć reprezentacja Polski bardzo szybko, bo już w 12. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Karola Świderskiego, jej gra nie stała na takim poziomie jak w starciu z Ukrainą. Przez spore fragmenty to Turcy sprawiali lepsze wrażenie, szczególnie w drugiej połowie.

Tuż po rozpoczęciu ostatniego kwadransa przewaga Turków zapewniła im wyrównującego gola. Biało-czerwonych było jednak stać na decydujący cios. W 90. minucie po bardzo ładnej indywidualnej akcji Nicola Zalewski trafił do siatki, strzelając debiutancką bramkę w kadrze.

Chłopiec zza bandy bohaterem Polaków

Kamery TVP Sport uchwyciły moment, który udowadnia, że generalnie cała akcja bramkowa na 2:1 była wyjątkowa. Zaczęła się co prawda od genialnego podania Sebastiana Szymańskiego, ale prawdziwym bohaterem był… znajdujący się za boczną bandą chłopiec od podawania piłek.

Po nieudanym ataku jednego z Turków, chłopiec szybko rzucił piłkę do Przemysława Frankowskiego, który z kolei z autu wrzucił do Szymańskiego. W tym czasie rywale nie byli odpowiednio skoncentrowani, przez co w środku pola stworzyła się spora dziura, z której pomocnik Fenerbahce idealnie skorzystał.

Oficjalnie: rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!
Izrael został wygwizdany na ceremonii igrzysk! Kibice zareagowali
Erling Haaland “zatwierdził” transfer Rakowa. Zamieścił komentarz
Igrzyska się rozpoczęły! Tak wyglądali Polacy na ceremonii [WIDEO]
Motor pokonuje Lechię po dwóch szybkich ciosach. Pierwsze zwycięstwo beniaminka!
Absurdalne ceny jedzenia na igrzyskach. Kwoty zwalają z nóg
Boniek zareagował na ostatnie skandale podczas igrzysk. Mocno podsumował
Kownacki znów strzela! Trener zdradza plany na napastnika
Od bramki strzelonej Realowi Madryt do I ligi. Ciekawe wzmocnienie Polonii Warszawa!