HomePiłka nożnaPolska nie ułatwiła sobie życia. Tabela grupy Ligi Narodów [ZDJĘCIE]

Polska nie ułatwiła sobie życia. Tabela grupy Ligi Narodów [ZDJĘCIE]

Źródło: Kanał Sportowy

Polska przegrała z Portugalią 1:3 w Lidze Narodów. Przedstawiamy tabelę grupy A1, w której Biało-Czerwoni zajmują trzecią lokatę.

Polska wyjściowy skład na Portugalię w LN

Polska na trzecim miejscu

Polska otrzymała od Portugalii srogą lekcję futbolu. Podopieczni Michała Probierza już po pierwszej połowie przegrywali 0:2, a przewaga gości mogła być jeszcze większa, gdyby nie fantastyczna interwencja Łukasza Skorupskiego. Drugie 45 minut również stało pod znakiem dominacji jednokrotnych zdobywców Ligi Narodów, choć nadzieję w serca Biało-Czerwonych wlała bramka zdobyta przez Piotra Zielińskiego w 78. minucie. Trafienie pomocnika Interu Mediolan znacznie ożywiło ofensywne poczynania gospodarzy, ale w ostatecznym rozrachunku trzy punkty pojechały na Półwysep Iberyjski. Wynik spotkania na 1:3 ustalił Jan Bednarek. Stoper Southampton strzelił gola samobójczego.

Screen: Flashscore

W drugim meczu naszej grupy Chorwaci wygrali na własnym stadionie ze Szkotami 2:1. Wyspiarze zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą napastnika Torino – Che Adamsa. Jednak 28-latek w momencie podania był na minimalnym spalonym i po interwencji VAR-u, brązowi medaliści z Kataru mogli dopisać sobie trzy punkty. Kadra Probierza w czwartej kolejce zagra na własnym stadionie z Chorwacją (15 października, 20:45). Z kolei Portugalczycy na wyjeździe zmierzą się ze Szkocją( 15 października, 20:45).

Chorwacja – Szkocja 2:1
Polska – Portugalia 0:2