HomePiłka nożnaByły reprezentant Holandii o meczu z Polską “Powinno być 7:1 dla Holandii”

Były reprezentant Holandii o meczu z Polską “Powinno być 7:1 dla Holandii”

Źródło: VRT

Polska w swoim pierwszym spotkaniu na Euro przegrała z Holandią 1:2. Po meczu pojawiło się wiele głosów, że spotkanie było naprawdę wyrównane, a remis w zasięgu ręki. Były reprezentant Holandii, Youri Mulder, miał natomiast inne zdanie.

Polska Holandia

Powinno być 7:1 już po pierwszej połowie

Biało-Czerwoni już w 16. minucie spotkania wyszli na prowadzenie za sprawą Adama Buksy. Holendrzy jednak nie zwlekali z odpowiedzią, bo już 13 minut później był remis. Na tym strzelanie w pierwszej połowie się zakończyło. Holendrzy zdominowali pierwszą część, ale nie byli w stanie stworzyć sobie odpowiedniej szansy do zdobycia bramki. W drugiej połowie rolę się odwróciły, bo to Biało-Czerwoni stworzyli sobie więcej okazji, ale niestety nie byli w stanie przekuć tego na bramki. O przebiegu spotkania kilka słów powiedział również ekspert belgijskiej telewizji VRT i były piłkarz reprezentacji Holandii, Youri Mulder.

– Holandia powinna prowadzić 7:1. Stworzyła sobie mnóstwo okazji, z których powinny paść bramki. To najważniejsza część gry w piłkę. Na pewno nie było nudno, ale Holandia musi wygrać. Trzeba wykorzystywać te szanse. Memphis Depay miał dwie “setki” – powiedział Mulder w przerwie meczu.

Następne spotkanie Polska zagra 21 czerwca z Austrią, a następnie 25 czerwca z Francją.

Hiszpania ogłosiła kadrę na igrzyska olimpijskie. Trzech piłkarzy Barcelony
Finał mundialu w 2030 zagości na nowym Bernabeu? “Obie strony są pozytywnie nastawione do współpracy”
Rostkowski po meczu Francja – Polska: Czy chcemy takich rzutów karnych?