HomePiłka nożnaPolak z debiutanckim trafieniem na Cyprze! Mecz z ekstraklasowymi wątkami

Polak z debiutanckim trafieniem na Cyprze! Mecz z ekstraklasowymi wątkami

Źródło: 90minut.pl

Karol Angielski zdobył bramkę w 29. minucie spotkania pierwszej rundy Pucharu Cypru. Jego AEK Larnaka pokonał drugoligowy Akritas aż 5:0.

Karol Angielski Sivasspor

CTK / Alamy

Karol Angielski z pierwszą bramką

Były snajper Radomiaka w połowie sierpnia zamienił grecki Atromitos Ateny na przedstawiciela cypryjskiej ekstraklasy. Dla Polaka jest to już trzeci zagraniczny klub po tym, jak zamienił Warchoły na Sivasspor w lipcu 2022 r.

W nowych barwach Angielski miał jednak problem z odnalezieniem drogi do bramki przeciwników. W dotychczasowych czterech ligowych potyczkach ani razu 28-latek nie zdołał zdobyć bramki.

Ta sztuka udała się dopiero w inauguracyjnym spotkaniu Pucharu Cypru. Jego AEK pokonał drugoligowy AS Akritas aż 5:0, natomiast Polak zdobyłpierwszą bramkę w 29. minucie. Z ekstraklasowego punktu widzenia warto zaznaczyć, że trenerm Angielskiego jest Henning Berg, który w przeszłości prowadził Legię Warszawa. Na ławce rezerwowych obok norweskiego trenera usiadł mistrz Polski z Jagiellonią Białystok – Zlatan Alomerović.