HomePiłka nożnaPogoń Szczecin wyszarpała triumf! Ależ końcówka [WIDEO]

Pogoń Szczecin wyszarpała triumf! Ależ końcówka [WIDEO]

Źródło: Canal+Sport

Pogoń Szczecin po golu z 97. minuty zwyciężyła z Piastem Gliwice w drugim niedzielnym meczu PKO BP Ekstraklasy.

Canal + Sport

Niemrawa pierwsza połowa. Bezbramkowy remis

Spotkanie Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice było starciem dwóch przegranych przed tygodniem drużyn. Zapowiadał się ciekawy mecz – oba zespoły plasują się w górnej części tabeli i w przypadku zwycięstwa mogły jeszcze zbliżyć się do podium. Szczecinianie przed tą kolejką zgromadzili 17, a gliwiczanie 16 punktów.

Od pierwszych minut nie działo się jednak zbyt wiele na stadionie w Szczecinie. Po około 20 minutach mecz się jednak rozkręcał – głównie za sprawą gospodarzy. Aktywny był Kamil Grosicki, który miał kilka dobrych dograń. Nie przełożyło się to jednak na konkrety. Po drugiej stronie najaktywniejszym piłkarzem był Miłosz Szczepański, który oddał dwa strzały. Najlepszą okazję bramkową miał jednak Jorge Felix. W 42. minucie otrzymał świetne podanie od Andreasa Katsantonisa, jednak spudłował.

Do przerwy w Szczecinie było 0:0. W strzałach celnych nieco lepiej wyglądali gliwiczanie, którzy oddali trzy takie uderzenia. Pogoń oddała dwa celne strzały.

Ależ końcówka w Szczecinie! Gol w 97. minucie

Kilka minut po zmianie stron okazję na wyjście na prowadzenie miał Piast. W 50. minucie Maciej Rosołek główkował na bramkę Pogoni, jednak brakowało celności. W kolejnych minutach okazji pod bramkami było jak na lekarstwo, co wywołało frustrację wśród fanów. Na trybunach pojawiły się gwizdy.

Dezaprobata kibiców nie przełożyła się na gole. Ba nawet na okazje podbramkowe. Do czasu. Emocje były dopiero w doliczonym czasie gry. Piast miał serię strzałów na bramkę, jednak ostatecznie Pogoń zdobyła trzy punkty! W 97. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Koulouris, który najpierw nie wykorzystał rzutu karnego po faulu Tomasa Huka, który zresztą wyleciał z boiska. W dobitce jedenastki napastnik jednak się nie pomylił i zapewnił gospodarzom zwycięstwo!

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 1:0 (0:0)

Gol: Koulouris 90+7′

Żółte kartki: Huk 39′, 90+5′, Biczachczjan 58′, Wahlqvist 60′ Borges 61′

Czerwona kartka: Huk 90+5′

Pogoń Szczecin: 77. Cojocaru – 28. Wahlqvist, 23. Zech, 4. Borges, 32. Koutris – 11. Grosicki (84′ 51. Paryzek), 20. Gorgon (56′ 7. Kurzawa) , 22. Biczachczjan (66′ 10. Przyborek), 8. Ulvestad (66′ 21. Gamboa) , 27. Korczakowski (56′ 19. Łukasiak) – 9. Koulouris

Piast Gliwice: 26. Plach – 77. Pyrka, 5. Huk, 4. Czerwiński, 29. Drapiński – 39. Rosołek (77′ 92. Kądzior) , 30. Szczepański (82′ 23. Mucha), 6. Chrapek, 20. Tomasiewicz, 7. Felix – 70. Katastonis (67′ 9. Piasecki)

Nicola Zalewski wrócił do gry! AS Roma remisuje
Drużyna Polaka dołuje. Kolejna wysoka porażka
Robert Lewandowski zachwycił Flicka. Ależ słowa trenera
Bayern bez wygranej! Szalony mecz w Bundeslidze
Dawid Szwarga opuszcza Raków! Oficjalnie
Bejger zabrał głos po porażce Śląska z Cracovią. “Przegraliśmy na własne życzenie”
Co za powrót Brighton! Tottenham pokonany w niesamowitej batalii na The Amex Stadium