HomePiłka nożnaSpora wpadka Pogoni. Piast Gliwice wygrywa w Szczecinie!

Spora wpadka Pogoni. Piast Gliwice wygrywa w Szczecinie!

Pogoń Szczecin wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Polski, ale Portowcy sami utrudnili sobie pościg za liderem. Drużyna Jensa Gustafssona na własnym boisku przegrała 0:2 z Piastem Gliwice.

Pogoń Szczecin Piast Gliwice

Bolesna strata punktów Pogoni

Pogoń Szczecin nieźle weszła w spotkanie z Piastem, ale sytuacja Portowców znacznie skomplikowała się w 11. minucie spotkania. Po dalekim wrzucie z autu w pole karne gospodarzy świetnie piłkę przedłużył Jorge Felix. Futbolówka trafiła wprost na głowę Tomasa Huka, który pokonał Cojcaru z bliskiej odległości.

Pogoń dość nieoczekiwanie musiała szybko ruszyć do odrabiania strat. Sytuacja piłkarzy Gustafssona jeszcze bardziej pogorszyła się jednak 10 minut później. Tym rzem świetnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Jorge Felix i Piast prowadził już 2:0.

Portowcy przed przerwą szukali swoich szans na złapanie kontaktu, ale ostatecznie nie wykorzystali żadnej okazji i na przerwę schodzili z dwoma bramkami straty.

Jak można było się spodziewać, przez większość drugiej części spotkania Piast bronił wyniku i szukał swoich szans głównie w kontratakach. Szczelna defensywa Piasta przez długi czas skutecznie rozbijała ataki rywala. W 88. minucie spotkania popełniła jednak spory błąd i w polu karnym faulowany został Wahlqvist. Do jedenastki podszedł Kamil Grosciki, który… zmarnował doskonałą okazję na gola kontaktowego.

Portowcy się jednak nie załamali i dwie minuty później po dość szczęśliwej sytuacji w polu karnym Piasta zdobyli bramkę. Podanie od Grosickiego wykorzystał Efthymios Koulouris. Na nieszczęście gospodarzy sędzia zauważył w tej sytuacji spalonego i wciąż utrzymywał się wynik 2:0.

Zespół Aleksandara Vukovicia dzięki skutecznemu występowi w Szczecinie dopisuje sobie ważne trzy punkty i znacznie oddala się od strefy spadkowej. Pogoń może natomiast pluć sobie w brodę za zaprzepaszczoną szansę na dogonienie ligowej czołówki. Do lidera, którym jest Jagiellonia Białystok, Portowcy wciąż tracą pięć oczek.

Pogoń Szczecin 0:2 Piast Gliwice