HomePiłka nożnaPKO BP Ekstraklasa: Pogoń Szczecin demoluje Ruch Chorzów. Hat trick Efthymiosa Koulourisa

Pogoń Szczecin rozgromiła na własnym stadionie Ruch Chorzów 5:0. Mecz odbył się w ramach 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Pogoń - Ruch

Początek końca Ruchu

Dwie minuty po pierwszym gwizdku sędziego “Portowcy” objęli prowadzenie. Szybka akcja na prawej stronie boiska, zgranie w kierunku Wahlqwista, ten wpada w pole karne, zgrywa po ziemi, a tam niefortunnie interweniuje Mateusz Bartolewski. 26-letni obrońca skierował piłkę do własnej bramki.

Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy “Duma Pomorza” zadała drugi cios. Kamil Grosicki dośrodkował z rzutu rożnego, a na bliższym słupku idealnie odnalazł się Adrian Przyborek. Drugi najmłodszy zawodnik w historii Pogoni, który zadebiutował w PKO Ekstraklasie niecodziennym uderzeniem przelobował Cojocaru.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy do siatki “Niebieskich” trafił Efthymios Koulouris. Wahan Biczachczjan zagrał miękko na szósty metr, gdzie na piłkę nabiegł wspomniany wcześniej Grek i nie dał żadnych szans Buchalikowi.

Podopieczni Jensa Gustafssona nie chcieli się zatrzymywać, a Koulouris jedenaście minut później miał już na swoim koncie hat tricka. 28-latek ponownie wpisał się na listę strzelców odpowiednio w 55. oraz 59. minucie.

Dzięki wygranej Pogoń Szczecin wyprzedziła Raków Częstochowa i obecnie zajmuje 4 miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Urzędujący Mistrzowie Polski w sobotę 13 kwietnia zmierzą się na własnym stadionie z Legią Warszawa. Z kolei Ruch Chorzów plasuje się na przedostatniej pozycji i wyprzeda ŁKS o zaledwie punkty.

POGOŃ SZCZECIN – RUCH CHORZÓW 5:0 (2:0)

2. Bartolewski (sam), 36. Przyborek, 48. Koulouris, 55. Koulouris, 59. Koulouris