HomePiłka nożnaPogoń Szczecin lepsza od Jagiellonii po dogrywce! Portowcy w finale Pucharu Polski

Pogoń Szczecin i Jagiellonia Białystok zagwarantowały nam świetnie widowisko w półfinale Pucharu Polski. Ostatecznie Portowcy okazali się lepsi i wygrali 2:1 po dogrywce.

Koulouris

Decydujące trafienie w dogrywce

Świetną okazję do wyjścia na prowadzenie w 11. minucie miała Jagiellonia. Jesus Imaz wpadł w pole karne Pogoni, gdzie przełożył kilku rywali, ale ostatecznie nie znalazł drogi do siatki. Na torze lotu piłki stanął jeden z defensorów Portowców, który uratował drużynę przed stratą bramki.

Oba zespoły w pierwszej części spotkania próbowały wyjść na prowadzenie, ale ostatecznie okazało się to bezskuteczne. Do przerwy w Szczecinie utrzymywał się wynik 0:0.

Na drugą część spotkania zdecydowanie bardziej zdeterminowani wyszli gospodarze, co opłaciło im się już w okolicach 55. minuty. W polu karnym piłkę otrzymał Efthymios Koulouris, który zdecydował się bez zastanowienia huknąć z pierwszej piłki. Swoim uderzeniem zaskoczył bramkarza Jagiellonii i umieścił piłkę w siatce. Ostatecznie jednak po analizie VAR trafienie Greka zostało anulowane z powodu spalonego.

Pogoń jednak się nie załamała i już po kilku minutach ponownie wyszła na prowadzenie. Znów zrobił to Koulouris, który wbił piłkę do bramki z bliskiej odległości po podaniu od Przyborka. Jagiellonia nie miała jednak zamiaru składać broni.

Duma Podlasia próbowała i wreszcie udało jej się wyrównać stan spotkania. Uderzeniem z pierwszej piłki w 79. minucie Bartłomiej Wdowik zaskoczył Cojocaru i umieścił piłkę w siatce. Jak się później okazało, 90 minut nie wystarczyło na wyłonienie drugiego finalisty Pucharu Polski.

W dogrywkę to Pogoń weszła lepiej. Już w 98. minucie na 2:1 dla Portowców trafił Fredrik Ulvestad. Jagiellonia starała się aż do samego końca, ale gospodarze świetnie się bronili i nie pozwolili już na ponowne wyrównanie.

Tym samym Pogoń melduje się w finale Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z Wisłą Kraków. Spotkanie odbędzie się 2 maja o 16:00 na PGE Narodowym w Warszawie.

Pogoń Szczecin 2:1 Jagiellonia Białystok