HomePiłka nożnaPogoń nie zostawiła złudzeń. Piękne trafienia zapewniły awans

Pogoń nie zostawiła złudzeń. Piękne trafienia zapewniły awans

Pogoń Szczecin wygrywa wyjazdowy mecz ze Stalą Rzeszów 3-0 w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Portowcy pięknymi golami, zapewnili sobie awans do drugiej rundy.

Pogoń Szczecin

Sipa US / Alamy

Kapitalny gol Rafała Kurzawy ozdobą pierwszej połowy

We wtorkowy wieczór w pierwszej rundzie Pucharu Polski zmierzyły się ze sobą Stal Rzeszów i Pogoń Szczecin. Gospodarze w tym sezonie radzą sobie dobrze na poziomie pierwszej ligi. Zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów po 10 meczach. Goście również plasują się na czwartej pozycji, ale w Ekstraklasie. Byli więc przed meczem zdecydowanym faworytem.

Pierwsze minuty spotkania toczyły się po myśli Pogoni Szczecin. Portowcy mieli dwie znakomite okazje do strzelenia gola. W jednej z nich pomylił się Kamil Grosicki, który z bliskiej odległości uderzył w poprzeczkę. Druga to z kolei dobra szansa Koulourisa, który w ostatniej chwili został zatrzymany. Po sytuacji Greka, Koutris również nie wykorzystał stuprocentowej okazji. Stal próbowała odpierać ataki rywali i chciała grać z kontry, ale goście byli nieustępliwi i cały czas narzucali swój styl gry.

Dobra postawa Pogoni Szczecin przełożyła się w końcu na trafienie Rafał Kurzawy. W 24. minucie spotkania były reprezentant Polski popisał się genialnym uderzeniem z dystansu. Strzał 31-latka był bardzo precyzyjny, otarł się o poprzeczkę i wpadł do bramki Jakuba Raciniewskiego.

Pogoń Szczecin zwieńcza dzieło i awansowała do drugiej rundy

Początek drugiej połowy był bardzo podobny do startu pierwszych 45 minut. Pogoń Szczecin nie odpuszczała i dążyła do zdobycia drugiego gola. Brakowało jej jednak skuteczności. Co jakiś czas do głosu próbowała dochodzić Stal, lecz nie stworzyła ona sobie zbyt wielu groźnych sytuacji pod bramką gości.

W 71. minucie Pogoń Szczecin potwierdziło swoją przewagę strzelając drugiego gola. Jego autorem był Efthymios Koulouris, który wykorzystał podanie Kamila Grosickiego. W 85. minucie kolejne fantastyczne trafienie dołożył Vahan Bichakhchyan. 25-latek tak, jak to ma w zwyczaju, oddał perfekcyjny strzał lewą nogą zza pola karnego. Tym samym szczecinianie bez większych problemów wygrywają mecz z pierwszoligowcem i nie pozostawiają żadnych złudzeń, kto był lepszy we wtorkowy wieczór.

Stal Rzeszów 0:3 Pogoń Szczecin

Gole: Kurzawa 24′, Koulouris 71′, Bichakchyan 85′

Żółte kartki: Ulvestad 32′

Stal Rzeszów: Raciniewski – Warczak, Synoś, Kaczor, Oleksy, Wachowiak – Thill, Łysiak, Kądziołka – Plichta, Bala

Pogoń Szczecin – Kamiński – Wahlqvist, Zech, Borges, Koutris – Kurzawa, Korczakowski, Gorgon, Ulvestad, Grosicki – Koulouris

Jarosław Królewski odpowiada Markowi Koźmińskiemu. Jasne stanowisko!
Kylian Mbappe strzela, a Real Madryt znowu wygrywa! Królewscy pokonali Alaves [WIDEO]