HomePiłka nożnaPochettino po zwycięstwie z Nottingham: Idziemy po europejskie puchary

Pochettino po zwycięstwie z Nottingham: Idziemy po europejskie puchary

Źródło: Football.London

W meczu 37. kolejki Premier League Chelsea pokonała 3:2 Nottingham Forest. Dla The Blues był to bardzo ważny mecz pod kątem europejskich pucharów. Kilka słów o zwycięstwie i końcowym celu powiedział Mauricio Pochettino.

Pochettino

Chelsea jest w bardzo dobrej formie

Ostatnie tygodnie w wykonaniu The Blues są bardzo przyzwoite. W przeciągu ostatnich trzech miesięcy przegrali zaledwie raz, w spotkaniu z Arsenalem. To przełożyło się na punkty i awans w tabeli. Aktualnie Chelsea zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 57 punktów. Szóste Newcastle ma taki sam dorobek punktowy, a o pozycji decyduje bilans bramkowy, który Sroki mają korzystniejszy. W ostatnim meczu z Nottingham Chelsea udowodniła swoją dobrą dyspozycję, wracając do meczu, a następnie strzelając bramkę dającą zwycięstwo – a to wszystko w przeciągu dwóch minut. Do 80. minuty The Blues przegrywali 2:1, ale chwilę później udało im się zadać dwa szybkie ciosy. W 80. i 82. minucie trafili do siatki i zapewnili sobie zwycięstwo w całym spotkaniu. Kilka słów o meczu powiedział Mauricio Pochettino.

Jestem bardzo szczęśliwy, bo bardzo ważną rzeczą jest to, żeby ciągle wierzyć w zwycięstwo i się nie poddawać. Drużyna pojrzała dojrzałość i walczyła do końca. Jestem zadowolony, bo nie zawsze możemy grać tak, jak z West Hamem czy Tottenhamem.

W takich meczach trzeba grać trochę inaczej i przy okazji pokazać dojrzałość. Musisz to robić, jeśli chcesz być wysoko w tabeli. To jest teraz naszym celem, chcemy grać w Europie w następnym sezonie i przy okazji bardzo mocno zacząć go zacząć. – powiedział Argentyńczyk

Legenda sportu obserwuje Lewandowskiego! Niespodziewany gość na trybunach w Monako