HomePiłka nożnaPKO Ekstraklasa: Pogrom we Wrocławiu! Śląsk pewnie pokonuje Cracovię i aktualnie zasiada na fotelu lidera

W meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk pokonał u siebie Cracovie 4:0. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie i od tamtej pory kompletnie dominowali na boisku

Slask

Śląsk wykonał krok w stronę mistrzostwa

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy najlepiej jak tylko mógł. Już w drugiej minucie piłkę w siatce umieścił Petrov. Bułgar wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem z głowy pokonał bramkarza, zostawiając go w blokach. W 34. minucie, za sprawą Erika Exposito, było już 2:0. Hiszpan zdobył swoją 18. bramkę w tym sezonie, co na ten moment daje mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. Wykorzystał on błąd obrońcy, który właściwie zgrał mu piłkę i z pierwszej uderzył mocno na bliższy słupek, nie dając żadnych szans bramkarzowi. Niecałe 10 minut później było już 3:0. Bramka ponownie padła po rzucie rożnym, ale tym razem trafił Samiec-Talar. Wykorzystał on chaos i odbitą piłkę w polu karnym i strzałem z bardzo bliskiej odległości pokonał bramkarza.

W drugiej połowie oglądaliśmy głównie grę w środku pola i kilka pojedynczych akcji. Cracovia nie zdołała wrócić do tego spotkania, a nawet zdobyć bramki. W 88. minucie gwóźdź do trumny gości wbił Mateusz Żukowski, strzelając czwartą bramkę dla gospodarzy. Była to dla niego pierwsza bramka w tym sezonie Ekstraklasy.

Sytuacja w tabeli

Aktualnie Śląsk zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą punktu nad drugą Jagiellonią. Ta ma jednak rozegrany jeden mecz mniej, więc na oficjalnego lidera po 32. kolejce musimy poczekać do soboty, kiedy to Jagiellonia rozegra swój mecz z Koroną. Cracovia natomiast zajmuje 14. miejsce w tabeli, a tą porażką zdecydowanie utrudniła sobie walkę o utrzymanie. Pasy mają cztery punkty przewagi nad Koroną, która jest w strefie spadkowej i podobnie jak Śląsk będą czekać na wynik sobotniego spotkania.

Legenda sportu obserwuje Lewandowskiego! Niespodziewany gość na trybunach w Monako