HomePiłka nożnaTomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”

Tomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”

Puszcza Niepołomice w pierwszym meczu nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy przegrała z Jagiellonią Białystok. Na pomeczowej konferencji prasowej swojego rozczarowania przebiegiem meczu nie krył trener drużyny, Tomasz Tułacz.

Tomasz Tułacz

Trener Puszczy Niepołomice po meczu z Jagiellonią

Na inaugurację nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy Puszcza Niepołomice przegrała z Jagiellonią Białystok 0:2. Dla mistrzów Polski spotkanie nie było łatwą przeprawą. W dobrze znanym nam już stylu niepołomiczanie byli trudnym rywalem w defensywie, gdzie przez długi czas spisywali się znakomicie. Nieco gorzej sprawy miały się w ofensywie, gdzie mimo nielicznych prób, Puszcza nie zdołała strzelić bramki.

– Myślę, że my do przerwy skutecznie zapobiegaliśmy działaniom bardzo aktywnych zawodników, jeżeli chodzi o ruch bez piłki, o aktywność. Tu Jagiellonia przez to była niebezpieczna. Nam trochę brakło tych elementów ofensywnych. Byliśmy, miałem wrażenie z boku, trochę sparaliżowani tą inauguracją – zdradził Tomasz Tułacz na pomeczowej konferencji prasowej.

Całościowo mecz w Białymstoku był festiwalem nieskuteczności w ofensywie. Zdecydowanie żwawiej piłkarze obu drużyn wyglądali w drugiej połowie, gdzie choćby Puszcza miała swoje znakomite okazje, momentami przejmując kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Gdyby nieco więcej szczęścia miał Koreańczyk Lee, niepołomiczanie mogliby nawet otworzyć wynik spotkania.

– Trochę inaczej wyglądało to po przerwie. Na to liczyliśmy, że będą momenty, fazy meczów, w których będziemy mogli zaskoczyć Jagiellonię i trochę brakło, nie wiem, umiejętności, szczęścia, bo był moment meczu, taka faza, kiedy mogliśmy wynik meczu otworzyć – zakończył opiekun Puszczy.

Dla Tomasza Tułacza piątkowy mecz był niezwykle jubileuszowy. Trener rozpoczął bowiem dziesiąty sezon na ławce szkoleniowej Puszczy Niepołomice. A to w skali całego kraju wynik, który wręcz musi budzić podziw.

Remis w derbach Madrytu! Kibice Atletico nie wytrzymali i wymusili przerwę w grze
Świetny gol Realu! Królewscy prowadzą z Atletico [WIDEO]
Ruch Chorzów z kompromitującą wpadką! Skorzystał beniaminek [WIDEO]
Jose Mourinho ukarany w kuriozalnej sytuacji! Portugalczyk chciał zamanifestować
Roman Kosecki krytycznie o klubach Ekstraklasy. Mocne słowa!
Szalony mecz w Bundeslidze! Siedem goli i niezwykły powrót
Jakub Kiwior może wrócić do składu. Arsenal ma problem
Fernandes z niesłuszną czerwoną kartką. Sędziowie VAR z blokadą z protokołu…
Wielkie pudło Sebastiana Szymańskiego! Gracz Fenerbahce nie trafił w świetnej sytuacji