HomePiłka nożnaPKO BP Ekstraklasa: Wygrana na otarcie łez. Śląsk Wrocław wicemistrzem Polski

PKO BP Ekstraklasa: Wygrana na otarcie łez. Śląsk Wrocław wicemistrzem Polski

Śląsk Wrocław pokonał Raków Częstochowa 2:1 w 34. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Jacka Magiery przypieczętowali tym samym wicemistrzostwo Polski.

Rakow Czestochowa - Slask Wroclaw

Śląsk Wrocław wygrywa z Rakowem

Piłkarze Rakowa Częstochowa i Śląska Wrocław pojawili się na murawie stadionu przy ulicy Bogusława Limanowskiego ze sporym opóźnieniem. Nastroje zawodników oraz kibiców popsuła pogoda, która przygotowała na zakończenie sezonu ulewny deszcz.

Podopieczni Dawida Szwargi objęli prowadzenie w 19. minucie gry. John Yeboah trafił w słupek, a najbliższej odległości gola strzelił Ante Crnac. Warto zwrócić uwagę na fantastyczną interwencję Rafała Leszczyńskiego, który instynktownie zbił uderzenie Ekwadorczyka.

Śląsk odpowiedział tuż po zmianie stron za sprawą Erika Exposito. Portugalczyk w 49. minucie spotkania popisał się przepięknym, technicznym uderzeniem zza pola karnego i tym samym przypieczętował zdobycie korony króla strzelców (19 goli)

Goście postanowili pójść za ciosem i w 76. minucie zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. Nahuel Leiva strzałem z jedenastu metrów ustalił wynik spotkania. Zwycięstwo wywiezione z Częstochowy sprawiło, że Wojskowi oficjalnie zajęli drugie miejsce w tabeli i zostali wicemistrzem Polski w sezonie 2023/2024. Z kolei Medaliki ostatecznie wylądowały na siódmej lokacie.

Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)

Gole: 19. Crnac – 49. Exposito, – 76. Leiva (rzut karny)

Żółte kartki: Silva, Barath, Racovitan, Myszor – Petkov

Wyjściowy skład Rakowa Częstochowa: Kovacević – Pestka, Racovitan, Tudor – J. Silva, Barath, Lederman, Drachal – Yeboah, Koczerhin, Crnac

Wyjściowy skład Śląska Wrocław: Leszczyński – Bejger, Pokorny, Petrow, Macenko – Petkov, Olsen, Schwarz – Samiec-Talar, Leiva, Exposito

Problemy z Klubowymi Mistrzostwami Świata! “Nikt tego nie chce kupić”
Jacek Zieliński odmienił Koronę Kielce. Dyrektor Sportowy zdradził kulisy [WYWIAD]