HomePiłka nożnaAlarm w kadrze? Zieliński sam poprosił o zmianę z Holandią. “Coś poczułem”

Alarm w kadrze? Zieliński sam poprosił o zmianę z Holandią. “Coś poczułem”

Źródło: Przegląd Sportowy

Piotr Zieliński na niecały kwadrans przed końcem meczu z Holandią (1:2) został zastąpiony na murawie przez Jakuba Piotrowskiego. Kapitan polskiej kadry w tym spotkaniu sam poprosił o zmianę, ponieważ poczuł lekki ból mięśnia dwugłowego.

Piotr Zieliński

Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Zieliński sam zgłosił zmianę

Piotr Zieliński pełnił rolę kapitana reprezentacji Polski w meczu z Holandią pod nieobecność kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego. Pomocnik Napoli, a niebawem Interu Mediolan dostąpił tego zaszczytu w narodowych barwach po raz czwarty w swojej karierze.

Zieliński rozegrał dobre spotkanie, ale nie dograł go do końca. W 78. minucie został zastąpiony przez Jakuba Piotrowskiego, a raptem pięć minut później biało-czerwoni stracili drugiego gola, którego autorem był Wout Weghorst i ostatecznie przegrali ten mecz 1:2.

Zieliński uspokaja ws. swojego zdrowia

Z informacji przekazanych przez Przegląd Sportowy wynika, że Zieliński sam zasygnalizował zejście z boiska, ponieważ poczuł ból w mięśniu dwugłowym. – W następnej akcji chciałem przyspieszyć i coś poczułem, dlatego wiedziałem, że trzeba zejść – powiedział.

Zieliński uspokoił jednak i zdradził, że “powinno być OK”. – Żadnych problemów nie mam. Po prostu czułem już duże zmęczenie w mięśniu dwugłowym – powiedział kapitan w spotkaniu z Holandią w rozmowie z polskimi mediami na stadionie w Hamburgu.

PSG zatrzymało wielki talent! Bardzo młody piłkarz zostaje w klubie
Poznaliśmy kolejną parę 1/8 finału mistrzostw Europy
Francuski bramkarz kpi z Lewandowskiego! Maignan wyśmiał Polaka
Lewandowski opowiada o rzucie karnym. “Trochę dreszczyku było”
Wszystko jasne w grupie C! Nie ma niespodzianek
10 wniosków po występie Polski na Euro 2024. Jest nadzieja, ale i dużo pracy
Dawidowicz nie może tego odżałować. “Wielka szkoda”
Bez bramek w Monachium. Dania zremisowała z Serbią
Anglia potwierdza nicość, ale awansuje do 1/8 finału. Niesamowita sytuacja Słoweńców
Koeman kipiał ze złości po meczu Holandia – Austria. “To wstyd”