HomePiłka nożnaSparingowy debiut Piotra Zielińskiego w Interze. “Pokazał przebłysk klasy”

Sparingowy debiut Piotra Zielińskiego w Interze. “Pokazał przebłysk klasy”

Źródło: Inter Mediolan

Piotr Zieliński po raz pierwszy pojawił się w wyjściowym składzie Interu Mediolan, rozgrywając 45 minut w sparingu z US Pergolettese 1932. Reprezentant Polski miał jedną okazję do strzelenia gola, a na koszulce miał numer “7”.

Piotr Zieliński

SOPA Images Limited / Alamy

Zieliński zagrał w sparingu Interu

Od kilku miesięcy było niemal jasne, że wraz z wygaśnięciem kontraktu Piotr Zieliński odejdzie z Napoli. Pomocnik reprezentacji Polski przystał na warunki zaproponowane mu przez Inter Mediolan i wraz z 1 lipca oficjalnie stał się zawodnikiem drużyny mistrza Włoch.

Po trzech tygodniach od dołączenia do “Nerazzurrich” Zieliński zadebiutował w nowym zespole, choć jeszcze nie oficjalnie. Znalazł się bowiem w wyjściowym składzie Interu na sparingowe starcie z US Pergolettese 1932. Mistrzowie Włoch wygrali 2:1, a Polak przebywał na boisku do 46. minuty.

“Błysk” Zielińskiego w debiucie

W relacji pomeczowej na oficjalnej stronie klubu czytamy, że tuż przed przerwą Zieliński miał jedną dogodną okazję do strzelenia gola. Poza tym napisano, że “pokazał przebłysk swojej klasy”. Od początku drugiej połowy na boisku zastąpił go Thomas Berenbruch.

30-latek wystąpił w tym meczu z numerem “7” na koszulce i niewykluczone, że właśnie z nim będzie grał w nadchodzącym sezonie. W przeszłości “siódemkę” na plecach nosili tacy piłkarze, jak Alexis Sanchez, Daniel Osvaldo, Giampaolo Pazzini, Ricardo Quaresma, Luis Figo, Sergio Conceicao, Javier Zanetti czy Jurgen Klinsmann.