HomePiłka nożnaZieliński znowu nie zagrał. Polak nadal czeka na debiut w Interze

Zieliński znowu nie zagrał. Polak nadal czeka na debiut w Interze

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W sobotnim meczu 2. kolejki Serie A Inter Mediolan pokonał Lecce 2:0. Mimo spokojnej końcówki meczu Piotr Zieliński nie zaliczył długo wyczekiwanego debiutu. Reprezentant Polski spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Inter Mediolan

Nicolo Campo / Alamy

Piotr Zieliński nie dostał szansy od Simone Inzaghiego

Z perspektywy polskiego kibica przejście Piotra Zielińskiego do Interu Mediolan to absolutny hit letniego okienka transferowego. Szybko stało się jednak jasne, że reprezentant Polski opuści pierwszą kolejkę nowego sezonu Serie A, w której Nerazzurri mierzyli się z Genoą. Pomocnik nabawił się bowiem kontuzji mięśniowej w jednym z meczów towarzyskich.

Wszystko wskazywało jednak na to, że popularny “Zielu” będzie gotowy na starcie z Lecce w drugiej kolejce ligi włoskiej. 30-latek znalazł się w kadrze meczowej, choć zabrakło dla niego miejsca w wyjściowym składzie. Polak przyglądał się poczynaniom ekipy Simone Inzaghiego, która szybko objęła prowadzenie. Matteo Darmian wpisał się na listę strzelców już w 5. minucie spotkania. Mistrzowie Włoch dorzucili drugą bramkę w drugiej połowie. Rzut karny po faulu na Marcusie Thuramie wykorzystał Hakan Calhanoglu.

Tuż po trafieniu Turka Inzaghi postanowił wprowadzić na boisko trochę świeżej krwi. W ciągu 10 minut wykorzystał wszystkie zmiany. Choć włoski trener niczym nie ryzykował wprowadzając Zielińskiego na boisko, Polak został na ławce rezerwowych.

Ostatecznie Inter Mediolan pokonał Lecce 2:0. Mimo tego, że było to pierwsze zwycięstwo Nerazzurich w tym sezonie, mistrzowie Włoch plasują się obecnie na szczycie tabeli ligi włoskiej. Jeśli chodzi o Piotra Zielińskiego, na jego oficjalny debiut w Interze trzeba będzie poczekać przynajmniej do starcia z Atalantą Bergamo, które odbędzie się 30 sierpnia (piątek) o godzinie 20:45.

Nitras ponownie uderza w Piesiewicza. “Związki dostały od PKOl-u tylko 20% przekazanej kwoty”
Dzieci przegrywają z dorosłymi przez nokaut. O antysportowej patologii w Piasecznie opowiada radny
Niekończące się problemy. PKOl stracił kolejnego sponsora, gigant zrywa umowę
KSW 98. Paczuski w walce wieczoru i trudne wyzwanie Głowackiego [ZAPOWIEDŹ GALI]
Aston Martin nie zamierza zwalniać tempa! Chcą ściągnąć czołowego kierowcę F1
Kolejne problemy Radosława Piesiewicza. Kontrola!
Polski klub został ukarany za transparent “niemieckie obozy śmierci”. Oficjalne komunikaty
Aston Martin dokonał hitowego transferu! To pozwoli im wejść na wyższy poziom
Ważny apel mistrza paralimpijskiego do mediów publicznych. O tych słowach może być głośno!