HomePiłka nożnaPremier League: Piłkarze Sheffield United dokonali niemożliwego! Przedstawiamy wyniki sobotnich spotkań

Źródło: Sky Sports/ własne

Sheffield United w przegranym meczu z Evertonem (0:1) ustanowiło nowy rekord Premier League, stając się pierwszą drużyną w historii, która straciła 101 bramek w sezonie – czym poinformowała telewizja Sky Sports.

Premier League

PA Images / Alamy

Sheffield United na kartach historii

Piłkarze Sheffield United z pewnością nie zaliczą bieżącego sezonu Premier League do udanych. “Szable” zaledwie po roku przerwy wrócą do Championship. Podopieczni Chrisa Wildera w 37. kolejkach zdobyli łącznie 16 punktów. Dodatkowo w meczu z Evertonem (0:1) ustanowili nowy rekord Premier League, stając się pierwszą drużyną w historii, która straciła 101 bramek w sezonie. Strzelcem jubileuszowego gola okazał się w 31. minucie spotkania Abdoulaye Doucoure.

Poprzednimi rekordzistami byli zawodnicy Swindon Town, którzy w sezonie 1993/94 stracili dokładnie 100 goli. Jednak wówczas rozgrywało się o cztery spotkania więcej – 42 kolejki.