HomePiłka nożnaPiłkarze Ekstraklasy zagrali dla swoich reprezentacji

Piłkarze Ekstraklasy zagrali dla swoich reprezentacji

Źródło: Ekstraklasa

Wszyscy w Polsce żyją aktualnie nadchodzącym spotkaniem z Walią, ale podczas przerwy reprezentacyjnej warto sprawdzić, co dzieje się u piłkarzy Ekstraklasy. Kilku ligowców wystąpiło w meczach swoich reprezentacji.

Aleks Petkow

IMAGO / Grzegorz Wajda / ZUMA Wire

Niewiele minut

Niestety zawodnicy grający na co dzień w naszej lidze nie są ważnymi graczami dla swoich reprezentacji. Jeszcze nie doczekaliśmy się takiego momentu, gdzie podczas przerwy na kadrę większość graczy opuszcza kluby i gra w meczach międzynarodowych. Mimo aktualnej sytuacji Ekstraklasy mamy kilka wyjątków. Są piłkarze, którzy reprezentowali swój kraj w ostatnich meczach.

Zawodnikiem, który zasługuje w tym miejscu na wyróżnienie jest Aleks Petkov. Ostoja defensywy Śląska Wrocław to także ważne ogniwo w reprezentacji Bułgarii. Środkowy obrońca zagrał ostatnio dwa pełne mecze w kadrze. Bułgarzy wygrali 1:0 z Tanzanią, a następnie zremisowali 1:1 z Azerbejdżanem, w którego barwach 70. minut zagrał Rahil Mammadov z ŁKS-u.

Ciekawy przypadek to także duet pomocników reprezentacji Macedonii Północnej. W środku pola tej drużyny występują Jani Atanasov z Cracovii i Tihomir Kostadinov z Piasta Gliwice. Ekstraklasowi pomocnicy mają za sobą po dwa mecze w kadrze. Zremisowali z Mołdawią 1:1 i przegrali z Czarnogórą 0:1.

Poza wspomnianymi zawodnikami Jardel zagrał 85. minut w Gwinei Bissau, Yehor Matsenko wystąpił w reprezentacji Ukrainy do lat 23, Adrian Kapralilk w Słowackiej U21, Lisandro Samedo w meczach Wysp Zielonego Przylądka, a Linus Wahlqvist zaliczył epizod w kadrze Szwecji.

Oficjalnie: rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!
Izrael został wygwizdany na ceremonii igrzysk! Kibice zareagowali
Erling Haaland “zatwierdził” transfer Rakowa. Zamieścił komentarz
Igrzyska się rozpoczęły! Tak wyglądali Polacy na ceremonii [WIDEO]
Motor pokonuje Lechię po dwóch szybkich ciosach. Pierwsze zwycięstwo beniaminka!
Absurdalne ceny jedzenia na igrzyskach. Kwoty zwalają z nóg
Boniek zareagował na ostatnie skandale podczas igrzysk. Mocno podsumował
Kownacki znów strzela! Trener zdradza plany na napastnika
Od bramki strzelonej Realowi Madryt do I ligi. Ciekawe wzmocnienie Polonii Warszawa!