HomePiłka nożnaPiłkarz splunął sędziemu w twarz. Jest nagranie

Piłkarz splunął sędziemu w twarz. Jest nagranie

Źródło: Własne

Aktualizacja:

Piłkarz Łukasz Szymański z klubu Nadwiślan Kraków w czasie meczu klasy A ze Strzelcami Kraków opluł sędziego Mateusza Jamroza.

Ten kadr to dowód rzeczowy: piłkarz Łukasz Szymański pluje na twarz sędziego.". (fot. Strzelcy Kraków/youtube.com/własne)

Z powodu czynnego znieważenia arbiter chwilę później zakończył mecz. Łukasz Szymański zaprzeczał, że opluł arbitra, zaprzeczał nawet pisemnie na profilu klubu Nadwiślan, ale świadkowie są zgodni, że splunął na twarz arbitra z odległości około półtora metra. Potwierdza to też nagranie wideo. Widać na nim również całą sekwencję wydarzeń zarówno poprzedzających zachowanie piłkarza, jak i tych następujących tuż po opluciu, gdy ukaranego czerwoną kartką zawodnika od arbitra głównego musiał oddzielać sędzia asystent Mateusz Samborski.

Incydent zaczął się od prawdziwej boiskowej błahostki. Sędzia Mateusz Jamróz odgwizdał faul innego zawodnika Nadwiślanu i podyktował rzut wolny dla Strzelców. Gdy jeden z zawodników tej drużyny chciał wznowić grę z własnej połowy boiska, Szymański stał zbyt blisko piłki. Mimo zwracanej mu uwagi, nadal był zbyt blisko. Cofał się, ale robił to ostentacyjnie wolno – z obiema rękami opartymi o biodra. Widząc, iż zawodnik postępuje w sposób niesportowy, prowokacyjny i nienaturalnie przedłużając czas przerwy, sędzia gwizdnął i pokazał mu żółtą kartkę. To była prawidłowa reakcja sędziego na takie zachowanie piłkarza.

Chwilę po opluciu sędzia otarł twarz, po czym powiedział: “Ja to spokojnie wszystko opiszę.” 
(fot. Strzelcy Kraków/YouTube/własne)

Ukarany napomnieniem Szymański odwrócił się i z pretensjami podszedł do sędziego. Na nagraniu słychać fragment wypowiedzi arbitra skierowanej do zawodnika Nadwiślanu, któremu tłumaczył przyczynę kartki: „Trzy razy przypominam”. Chwilę później zawodnik znowu zachował się ostentacyjnie – machnął ręką w stronę arbitra, po czym skręcił i przechodząc obok niego powiedział coś, czego na nagraniu nie słychać. Widać jednak, że reakcja arbitra była zdecydowana i natychmiastowa. Wyjął z kieszonki czerwona kartkę i kiedy ją podnosił, Łukasz Szymański opluł arbitra zanim ten zdążył wyprostować rękę, w której trzymał kartkę. Chwilę później sędzia zakończył mecz z powodu czynnego znieważania. W takich przypadkach żadnemu sędziemu nie wolno kontynuować meczu.

Piłkarz Łukasz Szymański napisał: “Nieudolne sędziowanie maskowane aferami z pseudopluciem.”. (fot Facebook/Nadwiślan Kraków/własne)

Rafał Rostkowski

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Jagiellonia wraca na fotel lidera! Podział punktów w Gliwicach
Bartosz Slisz z debiutanckim trafieniem w MLS. Polak przymierzył z dystansu [WIDEO]
Nowy kandydat na trenera Chelsea. Dziennikarz ujawnia zaskakujące nazwisko
Jacek Magiera: Zagraliśmy bardzo dojrzały mecz
Maciej Kędziorek: Nie zamierzamy się poddać
Niespodzianka w składzie Realu Madryt? Może dojść do debiutu od pierwszych minut!
Fortuna 1 liga: Wisła Kraków rozbita w Katowicach. Bramka stadiony świata Arkadiusza Rogali [WIDEO]
Śląsk walczy do samego końca. Śląsk Wrocław – Radomiak Radom 2:0 (RELACJA)
Co za gol Nahuela Leivy! Śląsk pozostaje w grze o mistrzostwo[WIDEO]
Bayer Leverkusen dołączył do elitarnego grona. Czwarta taka drużyna od 1992 roku