HomePiłka nożnaMamy pierwsze niedzielne trafienie w nowym sezonie! Piast prowadzi w Krakowie [WIDEO]

Źródło: Canal+Sport – X

Jorge Felix bramką na 1:0 otworzył worek z bramkami podczas inauguracyjnej niedzieli z Ekstraklasą. Bramka dla gliwiczan padła po przygotowanym wrzucie z autu.

Jorge Felix

Piast prowadzi w Krakowie

Niedzielę z nowymi rozgrywkami otworzyło starcie Cracovii z Piastem Gliwice. Obie ekipy liczą na poprawienie swoich lokat z ubiegłego sezonu, które nie były wystarczająco satysfakcjonujące. Sam fakt, że “Pasy” zapewniły sobie utrzymanie dopiero w przedostatniej serii gier pokonując Raków Częstochowa.

Rywalizacja w stolicy Małopolski przebiegała pod dyktando drużyny Aleksandara Vukovicia, którzy z każdą kolejną minutą tworzyli sobie sytuacje bramkowe. I tak w 18.minucie po wznowieniu gry wrzutem piłki z autu, z zamieszania w polu karnym skorzystał Jorge Felix, który zdobył bramkę na 1:0. Chwilę później podwyższył Fabian Piasecki, ale jego trafienie zostało słusznie anulowane przez spalonego. Jak na razie w Krakowie zdecydowanie lepiej wyglądają goście, którzy zasłużenie prowadzą.

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?