HomePiłka nożnaPKO BP Ekstraklasa: Piast lepszy od Warty. Poznaniacy w coraz gorszej sytuacji [WIDEO]

Źródło: Canal + Sport

Piast Gliwice pokonał Warte Poznań 2:0 w meczu inaugurującym 30. kolejkę PKO BP Ekstraklasy.

Piast Gliwice - Warta Poznań

PressFocus / Marcin Bulanda

Piast napoczyna rywala

Na pierwsze ofensywne akcenty kibice Piasta Gliwice czekali aż do 42. minuty. Wtedy na uderzenie z dystansu zdecydował się Grzegorz Tomasiewicz, ale strzał pomocnika wylądował na poprzeczce. Kilka chwil później swojej okazji nie zmarnował jednak Kamil Wilczek. Na uwagę zasługuje kapitalne podanie otwierające autorstwa Tihomira Kostadinowa. Wilczek uderzył bez przyjęcia, sprzed pola karnego i taką decyzją zaskoczył Franciszka Placha.

Druga połowa i do odrabiania strat przystępują zawodnicy Warty Poznań. Tomas Prikryl dośrodkowuje w pole karne, a tam na piłkę nabiega Adam Zrelak. Słowackiego napastnika zatrzymał słupek. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry swoje trafienie zaliczył Tomasiewicz i tym samym ustalił wynik spotkania. 27-latek wykorzystał piłkę odbitą przez Jędrzeja Grobelnego.

Piast Gliwice dzięki wygranej zrównał się punktami ze Stalą Mielec i zajmuje 9 miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Z kolei Warta okupuje trzynastą lokatę, ale swoje spotkania mają przed sobą zawodnicy Puszczy Niepołomice oraz Cracovii.

Piast Gliwice – Warta Poznań 2:0 (1:0)

44. Wilczek, 89. Tomasiewicz

Arabia Saudyjska chce pozyskać napastnika klubu z Anglii. Szokujący kierunek
Osimhen chce trafić do Anglii. Są dwie drużyny, trwają rozmowy
Barcelona zainteresowana napastnikiem Getafe! Jego przyszłość nie jest pewna
Edin Terzić dumny po wyeliminowaniu PSG z Ligi Mistrzów. “Ten sen jeszcze się nie skończył”
Barcelona spotkała się z agentem cenionego pomocnika. “To marzenie Xaviego”
Guirassy może zostać w Niemczech! Zabiega o niego czołowy zespół
Sensacja w Paryżu! PSG odpada, Borussia Dortmund w finale!
Nowy kandydat do objęcia Lecha Poznań! Może być trudno go namówić
Borussia jedną nogą w finale Ligi Mistrzów! Hummels wykorzystuje błąd w kryciu [WIDEO]