HomePiłka nożnaEkstraklasa podała szczegóły dotyczące dokończenia meczu Piast – Puszcza. Ile potrwa spotkanie?

Ekstraklasa podała szczegóły dotyczące dokończenia meczu Piast – Puszcza. Ile potrwa spotkanie?

Źródło: Ekstraklasa.org

Aktualizacja:

Ekstraklasa podała oficjalne informacje dotyczące dogrania meczu Piasta Gliwice z Puszczą Niepołomice. Mecz 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy został przerwany ze względu na warunki atmosferyczne.

Piast - Puszcza przerwany mecz

Mateusz Sobczak / PressFocus / NEWSPIX.PL

Jak długo potrwa mecz?

Mecz odbędzie się już jutro o godzinie 18:30. Decyzją władz ligi spotkanie zostanie wznowione od 14. minuty i 30. sekundy, czyli momentu, w którym pierwotne spotkanie rozgrywane 2 grudnia zostało przerwane. Również z takim czasem powinien ruszyć zegar boiskowy. Piłkarze obu drużyn zagrają więc 75 minut oraz 30 sekund i ewentualny czas doliczony przez arbitra w obu połowach.

Mecz zostanie wznowiony po przeprowadzeniu w pełni normalnej procedury. Zawodnicy wyjdą na boisko i dopiero po przywitaniu się ze sobą oraz sędziami rozpoczną grę. Pominięta zostanie jedynie część losowania stron i drużyny zajmą te części boiska, na których grały w pierwszej połowie pierwotnego terminu. Pierwszy kontakt z futbolówką będzie należał do piłkarzy Piasta, którzy wyrzucą ją z autu w miejscu, w którym opuściła boisko tuż przed przerwaniem meczu.

Kilku zawodników nie zagra

Trenerzy mają praktycznie pełną dowolność w kontekście wyboru składów na to spotkanie i nie będą one zależne od jedenastek, które pierwotnie rozpoczęły mecz. Jedyne ograniczenie wynikają w kilku konkretnych przypadkach.

Zagrać w tym starciu mogą jedynie piłkarze, którzy mieli obowiązujący w 17. kolejce kontrakt z Piastem bądź Puszczą. Po stronie gospodarzy nie wystąpią zatem na pewno Fabian Piasecki oraz Walerian Gwilia. Goście za to będą musieli poradzić sobie bez pomocy takich piłkarzy jak Ioan-Calin Revenco, Lee Jin-hyun, Maciej Firlej i Thiago.

Możliwości gry nie mają także piłkarze, którzy w 17. kolejce Ekstraklasy mieli do odbycia kary dyscyplinarne. Oznacza to, że na boisku nie zobaczymy Ariela Mosóra, Artura Craciuna, Wojciecha Hajdy i Romana Jakuby.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Walka Adamek – “Diablo” Włodarczyk dojdzie do skutku? Jest jeden warunek
Tomasz Adamek stanowczo o freak fightach. “Byłbym głupi, gdybym tego nie wziął”
Włodarczyk o pashyBicepsie: To dojrzały i świadomy człowiek, nie idiota
“Ferrari” z hitową walką na Narodowym. Tego rywala chciał
Kasjo stanowczo o walce ze Szpilką: Ja nie odmówiłem
Murański tę walkę traktuje osobiście. “Moja vendetta, ani kroku wstecz”
Będzie hit na FAME 22! Wielka walka na PGE Narodowym
Na tej walce McGregor zarobił fortunę! “Bogacze się bogacą”
Don Kasjo uderza w Rafonixa na gali Prime Show MMA. “Taki jesteś pusty…”
Natan nie wystąpi na hitowej gali PRIME! “Zrozumiecie, dlaczego zrezygnowałem”