HomePiłka nożnaEkstraklasa podała szczegóły dotyczące dokończenia meczu Piast – Puszcza. Ile potrwa spotkanie?

Źródło: Ekstraklasa.org

Ekstraklasa podała oficjalne informacje dotyczące dogrania meczu Piasta Gliwice z Puszczą Niepołomice. Mecz 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy został przerwany ze względu na warunki atmosferyczne.

Piast - Puszcza przerwany mecz

Mateusz Sobczak / PressFocus / NEWSPIX.PL

Jak długo potrwa mecz?

Mecz odbędzie się już jutro o godzinie 18:30. Decyzją władz ligi spotkanie zostanie wznowione od 14. minuty i 30. sekundy, czyli momentu, w którym pierwotne spotkanie rozgrywane 2 grudnia zostało przerwane. Również z takim czasem powinien ruszyć zegar boiskowy. Piłkarze obu drużyn zagrają więc 75 minut oraz 30 sekund i ewentualny czas doliczony przez arbitra w obu połowach.

Mecz zostanie wznowiony po przeprowadzeniu w pełni normalnej procedury. Zawodnicy wyjdą na boisko i dopiero po przywitaniu się ze sobą oraz sędziami rozpoczną grę. Pominięta zostanie jedynie część losowania stron i drużyny zajmą te części boiska, na których grały w pierwszej połowie pierwotnego terminu. Pierwszy kontakt z futbolówką będzie należał do piłkarzy Piasta, którzy wyrzucą ją z autu w miejscu, w którym opuściła boisko tuż przed przerwaniem meczu.

Kilku zawodników nie zagra

Trenerzy mają praktycznie pełną dowolność w kontekście wyboru składów na to spotkanie i nie będą one zależne od jedenastek, które pierwotnie rozpoczęły mecz. Jedyne ograniczenie wynikają w kilku konkretnych przypadkach.

Zagrać w tym starciu mogą jedynie piłkarze, którzy mieli obowiązujący w 17. kolejce kontrakt z Piastem bądź Puszczą. Po stronie gospodarzy nie wystąpią zatem na pewno Fabian Piasecki oraz Walerian Gwilia. Goście za to będą musieli poradzić sobie bez pomocy takich piłkarzy jak Ioan-Calin Revenco, Lee Jin-hyun, Maciej Firlej i Thiago.

Możliwości gry nie mają także piłkarze, którzy w 17. kolejce Ekstraklasy mieli do odbycia kary dyscyplinarne. Oznacza to, że na boisku nie zobaczymy Ariela Mosóra, Artura Craciuna, Wojciecha Hajdy i Romana Jakuby.

Oficjalnie: rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!
Izrael został wygwizdany na ceremonii igrzysk! Kibice zareagowali
Erling Haaland “zatwierdził” transfer Rakowa. Zamieścił komentarz
Igrzyska się rozpoczęły! Tak wyglądali Polacy na ceremonii [WIDEO]
Motor pokonuje Lechię po dwóch szybkich ciosach. Pierwsze zwycięstwo beniaminka!
Absurdalne ceny jedzenia na igrzyskach. Kwoty zwalają z nóg
Boniek zareagował na ostatnie skandale podczas igrzysk. Mocno podsumował
Kownacki znów strzela! Trener zdradza plany na napastnika
Od bramki strzelonej Realowi Madryt do I ligi. Ciekawe wzmocnienie Polonii Warszawa!