HomePiłka nożnaPiast Gliwice górą w zaległym spotkaniu 17. kolejki Ekstraklasy

Piast Gliwice górą w zaległym spotkaniu 17. kolejki Ekstraklasy

Źródło: Ekstraklasa

Nietypowo, bo od wrzutu z autu rozpoczął się zaległy mecz pomiędzy Piastem Gliwice, a Puszczą Niepołomice. Było to dokończenie spotkania 17. kolejki Ekstraklasy, które na początku grudnia zostało przerwane po 15 minuitach z powodu ataku zimy.

Pierwsze spotkanie w sobotę 2 grudnia 2023 roku trwało zaledwie 14 minut i 30 sekund. Mecz został przerwany z powodu obfitych opadów śniegu przy wyniku 0:0. Zawodnicy po zejściu do szatni już na boisko nie wrócili. Warto nadmienić, że trenerzy mieli prawo dokonać nieograniczonej liczby zmian względem składów zimowego spotkania. Trenerzy mogli tylko postawić na piłkarzy, którzy mieli ważne kontrakty 2 grudnia oraz nie byli zawieszeni za kartki.

Spotkanie w Gliwicach było toczone w spokojnym tempie, a obie drużyny nie stworzyły sobie klarowniejszych sytuacji do zdobycia gola. W 33 minucie boisko opuścił kontuzjowany Patryk Dziczek, który przed przerwą o kulach pojawił się na ławce rezerwowych. Przed przerwą Piast wyszedł na prowadzenie. Najlepiej w polu karnym odnalazł się Jorge Felix i z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców.

Po przerwie  Frantisek Plach obronił strzał Tomasza Wojcinowicza. W 62 minucie Tomasz Tułacz przeprowadził potrójną zmianę. Na  boisku pojawili się Jakub Stec, Jordan Majchrzak i Bartłomiej Poczobut. Groźnie pod bramką Puszczy było po główce Jakuba Czerwińskiego, którą z trudem obronił Oliwier Zych. Na dwie minuty przed końcem zespół z Niepołomic przed utratą gola uratował słupek. Piast ostatecznie wygrał 1:0 i awansował na 12. lokatę w tabeli. Puszcza jest na 16 miejscu.

W następnej kolejce Piast zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa (niedziela 17 marca, godzina 17:30), a Puszcza podejmie na własnym terenie Śląsk Wrocław (sobota 16 marca, 20:00).