HomePiłka nożnaPewne zwycięstwo Bayernu, Kane bliżej rekordu Lewandowskiego

Pewne zwycięstwo Bayernu, Kane bliżej rekordu Lewandowskiego

Źródło: własne

Bayern Monachium pokonał 5:2 Darmstadt w sobotnim spotkaniu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi. Jedną z bramek zdobył Harry Kane, który goni rekord Roberta Lewandowskiego.

Harry Kane

Kolejne trafienie Harry’ego Kane’a

Mecz z beniaminkiem źle rozpoczął się dla aktualnych jeszcze mistrzów Niemiec. W 28. minucie prowadzenie Darmstadt dał Tim Skarke. Bayern odpowiedział w 36. minucie za sprawą Jamala Musiali, z kolei w doliczonym czasie gry pierwszej połowy gola na 2:1 zdobył Harry Kane. Dla Anglika była to 31 bramka w tym sezonie. Kane został najskuteczniejszym piłkarzem w debiutanckim sezonie w historii Bundesligi. Z kolei do rekordu Roberta Lewandowskiego brakuje mu 10 bramek.

W drugiej połowie przewaga Bayernu była wyraźna. Bawarczycy dołożyli trzy kolejne trafienia za sprawą Jamala Musiali, Serge’a Gnabry’ego i Mathysa Tela. Dla Darmstadt drugą bramkę strzelił Szwed Oscar Vilhelmsson.

Po 26 spotkaniach Bayern Monachium jest na drugim miejscu z dorobkiem 60 punktów i stratą siedmiu punktów do Bayeru Leverkusen. “Aptekarze” swój mecz zagrają jutro na wyjeździe z Freiburgiem.

Polak zachwycił cały świat! Co za występ na ceremonii otwarcia Igrzysk! [WIDEO]
Janusz Pindera typuje, ile medali zgarniemy na IO w Paryżu! “Pamiętajmy o niespodziankach” [WYWIAD]
Niepokojące wieści z Francji! Ewakuacja na lotnisku
IO 2024: Polski kolarz zawieszony za… stosowanie insuliny. Szybki zwrot i ulga
“Jednooki szaleniec z Rosji” rywalem Polaka! Wielkie wyzwanie w UFC
Kolej sparaliżowana! Problem przed Igrzyskami
Transferów w F1 ciąg dalszy! Tym razem wzmocnił się Haas
Ogromne zamieszanie wokół WADA. Bańka komentuje
Polski klub do kupienia za złotówkę! “To sytuacja bez precedensu”
COVID-19 na igrzyskach w Paryżu. Pięć reprezentantek kraju z pozytywnym wynikiem testu